Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno, bouřka 21°C

Věra Špinarová (†65) v rozhovorech pro Blesk: Co ji nejvíc trápilo?

/
 • Věra Špinarová vystoupila v legendární pražské Lucerně.
  29. března 2017 ● 10:07

  Sto padesát dva centimetrů upřímnosti. Taková byla Věra Špinarová (†65), malá zpěvačka s velkým hlasem a silnými názory i v rozhovorech, které v posledních letech poskytla Blesku. Nebála se mluvit o tom, co ji trápilo i co ji nejvíc těšilo.

 • 1.

  O mužích

  „Všichni mě tak nějak štvali. Já tomu říkám všeobecně: pořád byly zmuchlané špinavé ponožky v každém koutě.“ (Blesk, únor 2013)

  „Rozhodla jsem se, že už opravdu chlapa nechci. Je mi tak líp, cítím se svobodnější a mám víc času na sebe a na práci. Kdybych chlapa chtěla, dávno ho mám. Já ale nechci. Všichni jsou stejní a se všemi je to stejné. A to už jsem vyzkoušela dost.“ (Blesk, únor 2013)

  Video
  Video se připravuje ...

  Věra Špinarová (†65): Pár dní před smrtí natáčela TopStar! Co řekla o Heidi Janků? FTV Prima

  „Jak říkám na koncertech, měla jsem staršího, mladšího, stejně starého a zjistila jsem, že je to úplně jedno.“ (Blesk, únor 2014)

  „Já jsem si mužských užila až až, ale nezanevřela jsem na ně. Bez mužskýho pokolení se nedá žít. Já jsem vlastně celý život obklopena kluky.“ (TV Blesk, leden 2015)

  „Kdyby přišla nová láska? Bránila bych se tomu! A vůbec o to nestojím.“ (TV Blesk, leden 2015)

  Věra Špinarová v sedmdesátých letech na začátku hvězdné kariéry
  Autor: Foto: Daniel Černovský, profi media.cz, archiv

 • 2.

  O koncertování

  „Vždyť mít plné sály v mém věku je obrovský dárek. Lidi mě pořád chtějí a tleskají mi. A dokud mě chtějí, tak si nemohu dovolit zajímat se ještě o někoho jiného, jako je partner, a starat se o něho. Na prvním místě je kariéra a potom až to ostatní.“ (Blesk, únor 2013)

  „Milostné dopisy od fanoušků? To jste spadla z višně, ne?! Od koho jako? Mám samozřejmě skalní fanoušky v každém městě, co na každý koncert donesou kytku. Dokonce mám takové tři holky a tři kluky, co za mnou jezdí všude, ti jsou neuvěřitelní. Ale milostné dopisy nedostávám.“ (Blesk magazín, červen 2015)

  Koncert byl v prosinci odložen kvůli zpěvaččině nemoci.
  Autor: Foto ČTK - Kateřina Šulová

 • 3.

  O nedostatku práce

  „Po listopadu 1989 se rozpadla kulturní střediska, která nám sháněla koncerty. Najednou jsme byli bezprizorní… Měla jsem sice něco našetřeno, ale co dál? Umím jenom zpívat, nic míň, ale také nic víc. A tak jsem začala zpívat po barech, kde mimochodem vystupovali často výborní hudebníci. A pořád doufala, že se to nějak zlomí…“ (Nedělní Blesk, červenec 2015)

  Věra Špinarová
  Autor: David Černovský

 • 4.

  O samotě

   „Že jsem teď sama, to tak nějak vyplynulo ze situace, že hodně koncertuju, už deset roků se spíš soustředím na svoji práci, na rodinu a na rekonstrukci svého velkého baráku. A k tomu fakt mužskýho nepotřebuju.“ (TV Blesk, leden 2015)

  „Můj život se odehrává zpíváním a pak v mém domě na samotě s pejsky a kočičkami…“ (Nedělní Blesk, červenec 2015)

  Věra Špinarová se synem Adamem Pavlíkem
  Autor: Daniel Černovský

  Věra Špinarová
  Autor: Zbyněk Pecák

 • 5.

  O rodině

  „Je to nádhera a jsem šťastná, že jsem se k rekonstrukci domu odhodlala. Byla to pěkná dřina, teď z toho mám ale fantastický pocit. Mám tu doma velice často o víkendu rodinu. Vařím, hraju si s dětmi. Jsem už čtyři týdny taky šťastnou prababičkou Danečka a teď se moc těším, že synovi vystrojím veselku.“ (Blesk, únor 2013)

  Věra Špinarová se synem Adamem
  Autor: Foto: Daniel Černovský, profi media.cz, archiv

 • 6.

  O životosprávě

  „Kdysi jsem držela spoustu diet, ale nikdy jsem to nevydržela. Loni jsem začala s jednou zvláštní redukční dietou, držím se jí dodnes a cítím se báječně. Normálně se v jídle prostě neomezuji, jen se snažím jíst zdravě, často a malé porce.“ (Blesk, únor 2014)

  „Pokud nejsem na vystoupení, tak chodím spát, až se mi chce, a večeřím nejpozději kolem sedmé.“ (Blesk, únor 2014)

  „Jako mladá jsem hodně sportovala, ale teď už jenom skotačím na pódiu a gaučinguju.“ (Blesk, únor 2014)

  „Já jsem jednou kdesi řekla, že děkuju za kytky, ale že jsem pěkně hladová a dala bych si spíš řízek. A když jsem přijela příští rok, tak mi na konci koncertu jeden fanoušek přinesl velikou mísu plnou řízků, ještě se z nich kouřilo.“ (Blesk magazín, červen 2015)

  Věra Špinarová
  Autor: archiv

 • 7.

  O alkoholu

   „Už nepiju a občas si dám pouze pivo.“ (Blesk, červenec 2000)

  „Na počátku 90. let, kdy branže byla v jednom varu a nevědělo se, jestli o naši práci ještě bude zájem, jsem krátkou krizí prošla. Je to pravda, ale už je to pryč.“ (Nedělní Blesk, březen 2004)

  „Abstinentka nejsem. Po koncertě si dám dvě piva a doma si dáme s rodinou občas naši slivovičku.“ (Blesk, únor 2014)

  Věra Špinarová
  Autor: Michal Protivanský

 • 8.

  O životních plánech

   „Chtěla bych co nejdéle zpívat a abychom byli všichni zdraví a spokojení.“ (Blesk, únor 2014)

  „Klidně zazpívám 20 koncertů za měsíc, ale cestování, hotely a ty věci kolem mě strašně unavují, potřebuji si před koncerty odpočinout. Za posledních pět sedm let se nám vrací všechna ta práce z doby, kdy na nás chodilo málo lidí. Asi jsme se u nich dobře zapsali a vědí, že něco umíme…“ (Nedělní Blesk, červenec 2015)

  „Když mi bude zdraví sloužit, budu fit a bude mi to zpívat, tak budu vystupovat. A samozřejmě pokud budou mít lidé pořád pocit, že se na mých koncertech baví a líbí se jim energie, co ze mě prý vyzařuje, jak mi píší.“ (Nedělní Blesk, červenec 2015)

  „Nechci, aby mě museli na pódium vodit a já tam pak seděla na židli… nebo se tam nějak potácela a nemohla si vzpomenout na text…“ (Nedělní Blesk, červenec 2015)

  Během koncertu převzala i diamantovou desku za více než 1,5 milionu prodaných nosičů.
  Autor: Foto ČTK - Kateřina Šulová

 • 9.

  O synovi

  „Adámek má v sobě autoritu, je pracovitý, až workoholik. Pořád mu zvoní telefon, pořád něco domlouvá. Mně, když někdo zavolá třikrát za den, tak je to moc. A já neumím říkat lidem ne, tak by mě utáhli na vařené nudli… Všechny zpěvačky mi mohou závidět, že to máme v rodině.“ (Nedělní Blesk, červenec 2015)

  Věra Špinarová se synem Adamem Pavlíkem
  Autor: Daniel Černovský

 • 10.

  O prvním manželovi

  Ivo Pavlík, to byla velká láska. Bylo mi osmnáct, když jsme se potkali a mysleli jsme si, že je to navždy. V roce 1972 jsme se brali, o dva roky později, 12. prosince, se narodil Adámek. V roce 1984 jsme se rozvedli. Bohužel, vyšumělo to…“ (Nedělní Blesk, červenec 2015)

  Heidi Janků s manželem Ivo Pavlíkem a jeho exmanželkou Věrou Špinarovou a jejím synem Adamem
  Autor: Michal Protivanský

 • 11.

  O druhém manželovi

  „Bubeník Víťa Vávra – Potkali jsme se, padli si do oka, on to byl takový dlouhán s dlouhými vlasy, líbil se mi. Šli jsme do toho vztahu strašně naplno, náruživě a stejně rychle to také odešlo. Proč? Neměli jsme se vůbec brát. On byl typický Pražák, já Ostravačka, nenašli jsme k sobě cestu. Bylo to manželství na dálku, promarněný čas, rozchody a zase návraty, nemohlo to fungovat, a tak přišel rozvod.“ (Nedělní Blesk, červenec 2015)

  S druhým manželem, zpívajícím bubeníkem Víťou Vávrou. Jak intenzivně láska vzplanula, tak rychle také vyhořela...
  Autor: Foto: Daniel Černovský, profi media.cz, archiv

 • 12.

  O svém posledním partnerovi

   „Michal byl o 13 let mladší, ale to nebyl problém… Často jsem raději mlčela, než bych se hádala, to nemohlo prostě vydržet. Rozešli jsme se.“ (Nedělní Blesk, červenec 2015)

  Před třinácti lety randila Věra Špinarová s o 19 let mladším Michalem Hlobilem.
  Autor: Foto Blesk - Lukáš Červený

 • 13.

  O bratrovi

  „To je věc, se kterou se nikdy nesmířím, bratr zemřel na Vánoce 1980 za hodně divných okolností, dodneška to zůstalo neobjasněno a dodnes mě to moc bolí… Byli jsme jako dvojčata. Měla jsem ho moc ráda, on mě chránil, nedal na mě dopustit. Zůstal napořád v mém srdci. A až budu jednou umírat, řeknu: Fajn, brácho, jdu za tebou…“ (Nedělní Blesk, červenec 2015)

  Věra Špinarová
  Autor: Martin Sekanina

  VŠE O VĚŘE ŠPINAROVÉ ČTĚTE ZDE >>

   

  Video
  Video se připravuje ...

  Věra Špinarová (†65): Pár dní před smrtí natáčela TopStar! Co řekla o Heidi Janků? FTV Prima

  Video
  Video se připravuje ...

  Špinarová. Markéta Reinischová, Jan Jedlička, Luděk Mazák

  Fotogalerie
  54 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

bursik: Vaclav Fischer udelal pro zpevacku nejvic ,vytahl ji na vrchol,musela cvicit,dal ji opravit zuby v roce 2000 to zapomneli vsichni a CZ mu ukradla letadla a znicila jeho firmu -to take trapi nejen Spinarovou

(29. 03. 2017 10:54)

bursik: y.S. nejvic trapila ta prolhanost Blesku,nechutne starani pod uroven v cele s pi.Smuclerovou ktera sama je navonana Chudoba ducha -nebot bulvar vypada jinak nez zumpa tohle delat pred pohrebem ,tahat syna Adama do jeste vetsiho stresu neni normalni

(29. 03. 2017 10:28)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy