Když Jiřího Paroubka nečekaně opustila manželka i s jejich dcerou, tak zveřejnil korespondenci určenou Petře, kde mimo jiné padlo i jméno Radima Uzla.

Bohužel mi tím můj přítel Jiří Paroubek neudělal příliš dobrou reklamu. Přestože jsem vycházel ze zkušeností svého přítele a učitele Miroslava Plzáka, jako manželský poradce jsem v tomto případě selhal,“ říká sexuolog k případu, kdy se o něm Paroubek zmínil ve svém zveřejněném dopisu manželce.

„Já si myslím, že to byl do jisté míry z jeho strany projev jakési obranné reakce. O Jiřím Paroubkovi můžu říct to, že je velmi poctivý a pilný. Já ho pochválím: myslím, že jako předseda vlády byl jeden z nejlepších, ale jeho nevýhodou je, že nemá smysl pro humor, což je pro obecnou lidskou komunikaci vždycky handicap,“ řekl v rozhovoru pro Magazín DNES Uzel.

Sexuolog se s bývalým politikem přátelí od devadesátých let, ale před lety křtil knihu jeho ženě. Přesto Jiřího považuje za většího přítele než Petru. „Podívejte, já do toho trochu vidím, takže bych se toho Paroubka možná přece jen veřejně zastal. Spíš jsem jeho přítel než její, budiž. Co se ale partnerského poradenství týče, pokud někomu radím, musí platit padni komu padni. A pokud i já jako poradce jsem neúspěšný, tak pátrám po příčinách. A tady je z její strany neznám a nevím, proč ho opustila. Ty důvody, které ona uvádí, jsou z mého pohledu velmi vágní,“ míní Uzel.

Vše o rozvodu Jiřího a Petry Paroubkových ZDE

Poslední rozhovor Petry Paroubkové pro Blesk:

Video
délka: 04:33.25

Rozhovor s Petrou Paroubkovou: O zdravotních problémech před krachem manželství! Markéta Reinischová, Petr Soukup

Video
délka: 03:50.56

Jiří Paroubek: Petra není schopná postarat se o dceru! Je to únos, půjdu po ní tvrdě! FTV Prima

Fotogalerie
69 fotografií