Na počátku své kariéry Kateřinu Neumannovou fyzický vzhled až tolik nezajímal. Většinu času trávila v lyžařském mundúru, ve kterém sklízela jeden úspěch za druhým. Byla ostříhaná na kluka, aby jí vlasy při běhu nepřekážely, a navzdory usilovnému tréninku a vrcholovému sportu měla oplácané tvářičky a mohutnější postavu.

Známá se stala až díky zimním olympijským hrám v Naganu a o čtyři roky v Salt Lake City, kde získala celkem pět olympijských medailí. Pak se na chvíli stáhla do ústraní, aby mohla v klidu porodit svou jedinou dceru Lucii.

Mezitím si nechala vlasy narůst až na ramena a nosila culíky. Delší kadeře jí ale bavily jen krátce a po roce se zase nechala ostříhat na krátko. U toho účesu pak zůstala víceméně dodnes. Párkrát se pokusila o rozčepýřený účes kolem uší, ale to jí nelichotilo.

Teprve po porodu dcery v roce 2003 v sobě objevila ženskost. Začala se víc líčit, kalhotové kostýmy vyměnila za šaty a objevila krásu šperků. A to jí zůstalo dodnes. Dnes slavná běžkyně na lyžích slaví 44. narozeniny a nutno říct, že zraje jako víno. Vypadá lépe než kdy předtím.

Fotogalerie
29 fotografií