Šporcl poslal paterčatům peníze přes svoji firmu Charles Bridge Artnet a své jméno nepřipojil ani do zprávy pro příjemce. Svou dobročinností se zkrátka chlubit nepotřebuje.

Blesk ale z obchodního rejstříku vypátral, že právě on je »tajemným« dárcem, a oslovil ho. „Pomáhat vždy patřilo k dobrým mravům. Navíc nikdo neví, kdy bude pomoc sám potřebovat,“ vysvětlil muzikant, který je tváří několika neziskových organizací, pomáhá i jiným institucím a sdružením. A samozřejmě ochotně vystupuje na benefičních koncertech.

„Měli bychom být na paterčata pyšní. Na světě je jich jen několik desítek,“ upozornil Šporcl. „Jsem od začátku ve spojení nejen s rodinou Kiňů, ale i s Rodinným centrem v Milovicích. Vím, jak náročná je péče o pět stejně starých dětí,“ uzavřel houslista, který s manželkou, herečkou Bárou Kodetovou (46), vychovává tři děti.

Na konci ledna čeká rodinu soud o peníze z předchozí sbírky. Klub dvojčat a vícerčat, který ji spravoval, převedl kvůli neshodám s rodinou více než 600 000 korun na magistrát.

Vše o paterčatech čtěte ZDE››

Video
délka: 01:39.86

Paterčata z Milovic křtila knížku! Zapíjela se dětským šampaňským! Jan Doležal, Petr Soukup

Fotogalerie
30 fotografií