Jako první Češka Patricie, která mimo jiné pro Farnou napsala její hit Boky jako skříň, úspěšně dokončila magisterské studium na Berklee College of Music ve Valencii, jedné z nejprestižnějších hudebních škol na světě. „Na Berklee jsem pocítila úžasnou svobodu, panovala tam neuvěřitelná otevřenost vůči všem hudebním stylům, všichni jsme navzájem spolupracovali a pomáhali si otevřít obzory,“ popisuje Patricie studium ve Valencii, kde spolupracovala s indickým DJem a producentem Mayurem Jumanim. Výsledkem roční zkušenosti je singl Fénix, ke kterému vznikl ve spolupráci s Jakubem Mahdalem z kapely Sebastian také klip.

Video
délka: 04:02.08

Patricie Youtube.cz

Po roce na Berklee se Patricie začala hlouběji zajímat o slovanské kořeny a vytvořila hudební projekt Vesna, který pojednává o slovanských bohyních. „Rok na Berklee byl nejintenzivnějším rokem v mém životě. Hodně jsem změnila pohled na sebe, hudbu i svět,“ přibližuje Patricie vznik kapely, která ji zajistila grant od Berklee a status stipendistky Strun podzimu pro rok 2016.

Video
délka: 01:44.25

Vesna Youtube.czV rámci prosincového turné „Bohyně se probouzejí“ vystoupí Vesna v Praze, Třinci, v Hranicích na Moravě a v Rožnově pod Radhoštěm. Hned poté chce Patricie natočit klip, ve kterém zachytí hloubku slovanské kultury a krásu moravského kraje. „Marek Vrabec, ředitel Strun podzimu, mi řekl, že propojuju světy. A o to se teď přesně pokouším,“ říká cílevědomě mladá kráska.

Fotogalerie
6 fotografií