„Bylo to přesně dvě hodinky po půlnoci. Šli jsme s Pavlem spát, já se k něčemu točila zády a on mi řekl, ještě se netoč a podej mi levou ruku,“ líčila nám oslavenkyně, když jsme jí přijeli popřát do pečovatelského domu v Buštěhradu, kde žije.

„Tak jsem mu ji podala a on mi na prst navlékl kroužek s kamínkem a požádal mě o ruku. Rozplakala jsem se štěstím,“ přiznala mladší sestra Jany Brejchové (76).

S přítelem Pavlem (74) žije tři roky, zná ho ale od svých šestnácti. „Připravil mě o věneček,“ prozradila Hana. „Když mě ale Miloš Forman obsadil do Lásek, lekl se, že herečka nemůže mít normálního inženýra, a rozešel se se mnou,“ vzpomíná.

Před třemi lety ale Pavel viděl svou dávnou lásku ve 13. komnatě a napsal jí dopis, jestli by se s ním nesešla. „Poslal i telefon, tak jsem mu zavolala, že ano, že mu usmažím jeho oblíbeného pstruha,“ směje se Brejchová. Exmilenec přijel i druhý den a hned nato i třetí.

„To už tady přespal – a bylo to ještě hezčí milování než před těmi třiapadesáti lety!“ dodává Hana s tím, že svatba se uskuteční v březnu v buštěhradském kostele.

Fotogalerie
47 fotografií