Husákovou celoživotní láskou byla jeho první manželka Magda. Jejich vztah ale narušilo Husákovo uvěznění po roce 1950. „Bohužel, devět let, které strávil v kriminále v odloučení, sehrálo svoje,“ vzpomínal bývalý premiér Lubomír Štrougal.
Když Husáka odsoudili, s divadelní kariérou jeho ženy, původně herečky, byl konec. Mladá žena se ocitla sama, s dvěma syny a bez práce. O jeho rodinu se tehdy začal starat známý slovenský herec Ctibor Filčík, hvězda Jánošíka či Kapitána Dlabače.
A stal se však i milencem jeho ženy. „Filčíkovi byl na jednu stranu vděčný, protože se během jeho pobytu ve vězení postaral o jeho dva syny. Svým způsobem byl spíš než rival osobní přítel rodiny. Na druhé straně to byl zásah, který nemohl apriori přijmout. Byl jsem tehdy asi jediný, s kým o těchto věcech občas mluvil. Trojúhelník Gusto nepřijal. Bylo to osobní zklamání a dlouho to řešil. Nakonec se ale rozvedl,“ dodával Štrougal, a Magda poté v pouhých padesáti letech zemřela.
Podruhé se Husák oženil s Vierou Millerovou, se kterou se stýkal už v době, kdy se rozváděl s Magdou. Vzal si ji ale až poté, co mu to doporučil Leonid Brežněv. I ona zemřela tragicky. Letěla vrtulníkem do bratislavské nemocnice kvůli zlomené ruce. Pilot ignoroval špatné povětrnostní podmínky a zřítil se. Vieře bylo 54 let.