„Milý Jiří, byl jste to Vy, kdo se na mě, zapáleného amatérského zpěváka, přišel s Jiřím Šlitrem podívat do kavárny Vltava. Byl jste to Vy, kdo mi nabídl angažmá v Semaforu, kde jsem pak získával cenné zkušenosti, které nevyučuje žádná škola. Byl jste to Vy, kdo mi s Jiřím Šlitrem napsal vůbec první původní hit, píseň Oči sněhem zaváté, kterou zpívám dodnes,“ začíná Mistrovo přání.

„Byl jste to Vy, kdo mi výrazně napomohl k prvnímu Zlatému slavíkovi. Byl jste to tedy Vy, kdo mě doslova katapultoval na oběžnou pěveckou dráhu, na které obíhám dodnes. A byl jste to Vy, kdo mi jako jeden z prvních veřejně vyjádřil upřímnou podporu, když jsem loni tak nečekaně a těžce onemocněl. A byl jste to Vy, kdo mi v polovině 70. let, kdy Vám toho vrchnost moc nedovolovala, otextoval melodii Karla Svobody a nazval Mám zlatej důl,“ vzpomínal Gott.

 

„Vy ten zlatej důl máte, jenom z něj netěžíte zlato, ale ten renesanční talent, který vám umožňuje být i s přibývajícím věkem neustále špičkový textař, zpěvák, skladatel, dramatik, dramaturg, herec, scenárista, výtvarník, scénograf, režisér... A to jsem určitě ještě na nějakou z Vašich dalších profesí zapomněl. Milý Jiří, ať Vás múzy nepřestávají líbat a ať jste hodně zdravý! Váš Karel Gott,“ zakončil Slavík gratulaci k 85. narozeninám vzácného kolegy.

VŠE O KARLU GOTTOVI NA BLESK.CZ ČTĚTE ZDE>>

Fotogalerie
33 fotografií