Grossová dům vydražila v roce 2004 a chystala se zde společně s kontroverzní podnikatelkou Libuší Barkovou, která už rok předtím koupila sousední budovu, vybudovat bytové domy. Jenže nakonec od svých plánů upustila a posléze dala nemovitost znovu do dražby s vyvolávací cenou 6 milionů Kč. Získala ji právě Barková, ale ani ta se zde dlouho neohřála.

 VŠE O ZESNULÉM EXPREMIÉROVI STANISLAVU GROSSOVI>>>ZDE!

Poté, co přišla o oba domy, putoval bývalý Šárčin majetek do rukou konkurzního správce, kde už zůstal. Dnes je opuštěný a právě to má být příčinou všech problémů. Za posledních 18 měsíců zde například už čtyřikrát záhadně hořelo (v únoru a červnu 2015 a v květnu a září letošního roku).

Neustálé noční výjezdy hasičů, zápach a kouř, to vše negativně ovlivňuje i sousedy z okolí. Mezi nimi i rodinu Radana Dolejše (51), který je zakladatelem skupiny Šlapeto a působí také jako dramaturg a scenárista. „Už se fakt bojíme jít spát, protože bychom se taky nemuseli probudit,“ svěřil se se svými starostmi deníku Aha! Dolejš.

Prozradil i to, jak probíhala nedávná dramatická noc, kdy od sousedů šlehaly plameny. Zřejmě si tu parta bezdomovců našla svůj azyl, a když se chtěla trochu ohřát, omylem dům zapálila. „Pracoval jsem na scénce do Semaforu a najednou jsem měl v půl čtvrté ráno pocit, že někdo blízko nás griluje,“ vyprávěl Radan s tím, že jakmile zjistil, co se děje, inspirace ho rázem přešla a místo toho ho polil studený pot. Jeho žena Táňa už má také dost pocuchané nervy, požáry už se jí totiž promítají i do snů. „Měla jsem sen, že pomáhám někde o patro výš hasit nějaké papíry, probudím se a ono opravdu hoří,“ říká nakvašeně Dolejšová.

Fotogalerie: Gross ve fotografiích: Od mladíka v…
35 fotografií

„Chodím orodovat na úřady, ale nic se neděje, zřejmě to vadí jen nám a nikomu jinému,“ kroutí nechápavě Táňa. Jelikož spolu s manželem a dětmi bydlí na pěší zóně, která byla prý zrovna nedávno zrekonstruována za 40 milionů korun (částečně zaplaceno z dotací EU), čekala by trochu jiný přístup. Jenže nikdo se k žádnému řešení palčivého problému nemá. Bývalý dům vdovy po Grossovije přitom podle zasahujících hasičů ve velmi bídném stavu a mohl by být i životu nebezpečný. Lidé bez domova to ale netuší, a tak si zde často hledají útočiště. „Když hořelo, mohlo jich tam být tak 25 a měli s sebou psy,“ uvedl pro Aha! očitý svědek.

Fotogalerie: Radosti i strasti rodiny Stanislava Grosse…
51 fotografií

Kromě nezvaných návštěvníků po budově pobíhají i potkani. „Nemůžeme větrat, protože běhají po římsách. Otevřu okno a mám potkana půl metru od sebe,“ oklepala se s odporem Dolejšová. Domek pod cenou prodat a přestěhovat se ovšem s mužem zatím nehodlají. „My jsme tady doma a chceme, aby to jako doma taky vypadalo. Zpívám si s mistrem: Míti zbraň se střelivem, skoncoval bych s přelivem,“ snaží si Radan udržet dobrou náladou pomocí písničky Jiřího Suchého.

Video
délka: 06:13.63

Frontman kapely Šlapeto Radan Dolejš: Zhubl 42 kilo kvůli cukrovce! Zuzana Bubílková, Jan Jedlička, Lukáš Červený

VŠE O VDOVĚ ŠÁRCE GROSSOVÉ NA BLESK.CZ>>>ZDE!

 

Fotogalerie
51 fotografií