Hned potom, co Vojtovi Kotkovi bylo osmnáct let, začal se podle týdeníku Sedmička zajímat o nemovitosti. S rodiči vyrůstal v Korunní ulici na Vinohradech a své nemovitosti chtěl mít poblíž. Pořídil si tedy byt v nedaleké Čáslavské ulici a později v ulici Orlická.

Byty v Čáslavské ulici se ocitly v likvidaci a Kotek si vyjednal naprosto luxusní finanční podmínky. Do náruče mu spadl podíl na vlastnictví jednotky prodejny nacházející se v prvním patře domu s rozlohou přes 33 metrů čtverečních za 400 korun. Pak také podíl v dvacetimetrovém pokoji s předsíní, která má rozlohu deset metrů, za 1400 korun. Pak prostory, které dohromady dělají necelých 40 metrů, za 800 korun a nakonec spoluvlastní také taneční studio, recepci a šatny o velikosti 250 metrů. To ho vyjde na 2300 korun.

I když jsou částky neuvěřitelné, vše je sepsáno a ujednáno podle zákona. „Rozhodně se nemůžu vyjadřovat k tomu, že někdo, koho já ani neznám, něco prodal někomu, o němž jsem kdysi něco zaslechla. Já se starám o to, abych vypořádala závazky a pohledávky bytového družstva a dotáhla bytové družstvo k likvidaci, protože už mají společenství vlastníků jednotek,“ sdělila Sedmičce likvidátorka Marie Chudějová. „Podíly byly prodány, každý na to má smlouvu. Jestli oni to potom někomu prodají nebo neprodají, je jejich věc. Jestli prodají byt a nechají si jen podíly na společných prostorách – v případě, že z nich bude nějaký výnos, do toho já jako likvidátor nemám co mluvit,“ vysvětlila Chudějová.

Kotek, který hraje v seriálu Mordparta, zkrátka ví, jak v tom chodit. V ulici Na Dolinách na Praze 4 uzavřel smlouvu a zřídil věcné břemeno v luxusním bytě, který se rozkládá v 6. a 7. patře. Měsíčně ho to vyjde na 2970 korun. Byt může i s matkou užívat do roku 2030.

Fotogalerie
15 fotografií