„Když mě před pár lety navštívil Věřin syn Martin s prosbou o pomoc pro maminku, která se utápěla v bezvýchodných depresích, poznala jsem jinou Věru. Ne onu legendu, kterou obdivoval celý svět, včetně mě, ale Věru matku, zraněnou ve své prapodstatě ženství, drcenou osudem,“ začala s dlouhým vyjádřením ohledně smrti gymnastky Věry Čáslavské Dagmar Havlová.

Video
délka: 05:10.27

Věra Čáslavská (†74): Promluvila o těžké nemoci a... Za týden zasáhl osud! TV Regina

„Nevím, zda jsem byla co platná při těch dlouhých rozhovorech, které jsme spolu vedly. Ta nádherná statečná žena neznající strach se paradoxně vzdávala. Když znovu nabyla síly, hodně často jsme si psávaly,“ pokračovala.

„Psala mi a posílala MMS z jejího milovaného Mexika, byla šťastná. Točila dokument s Olgou Sommerovou 'Věra'. Mrzí mě, že jsem se na premiéru filmu nemohla dostavit, i když si to hodně přála. Před nedávnem dokument běžel v televizi. Byla jsem na ni tak pyšná, plná obdivu k té hrdé, silné, přímé, vzácné a krásné ženě. Film ukázal celou hloubku její osobnosti. Napsala jsem jí, jak moc si jí vážím. Tentokrát už na mou sms neodpověděla. Teď už vím proč. Pláču,“ ukončila sdělení plné smutku bývalá první dáma.

Věra Čáslavská zemřela v úterý po boji se zákeřnou rakovinou slinivky. I když byla léčba i operace náročné, Věra se snažila být pozitivní a myslet na dobrý konec. Nakonec ji však zlá nemoc porazila.

Video
délka: 05:10.27

Věra Čáslavská (†74): Promluvila o těžké nemoci a... Za týden zasáhl osud! TV Regina

Video
délka: 05:29.07

Věra Čáslavská (†74): Co prozradila v jednom z posledních rozhovorů? TV Regina

VŠE O VĚŘE ČÁSLAVSKÉ NA BLESK.CZ>>>ZDE!

Fotogalerie
26 fotografií