Bojíte se, že si zahráváte s temnými silami? Jak vlastně věštby fungují, vysvětluje čarodějka Petra Neomillnerová. 

Meditační karty Síla kamenů nejsou klasické výkladové karty podobné tarotu, že?

Ne, nejsou. Většina výkladových karet vyžaduje poměrně dlouhé studium, než vám něco prozradí a přiznejme si, než nezasvěceného symboly rakví, křížů, oběšence či ďábla spíš vyděsí, než pozitivně naladí. Naše karty jsou jiné. Může je využívat i laik, najde v nich odpověď na řešení životních situací i zdravotních problémů a inspirují i k zamyšlení.

Proč zrovna kameny?

Litoterapii, léčení drahými kameny, se věnuju už dlouho. Drahokamy provázejí lidi od počátku jejich existence, lákají je barvami, inspirují je, těší i děsí. Pracovat s nimi je navíc poměrně snadné, a pokud si čtenáři některé z kamenů oblíbí, mohou si je většinou bez problémů opatřit. Pravda, s démanty bude trochu problém, ale pokud někdo touží po čistém světle, poskytne mu je i křišťál.

Není vykládání karet nebezpečné?

Veškeré věštecké metody pracují v první řadě s lidským podvědomím. Někdy se může stát, že to, co zjistíme, se nám nelíbí. Málokdy však karty řeknou něco, co hluboko v sobě nevíme už dávno. Některé životní zkušenosti jsou bolestné, ale přesto se jim nemůžeme vyhnout. 

Je těžké se výkladu karet naučit?
Všechno v životě se člověk musí naučit a bez praxe to jde těžko. Chodit, mluvit, psát… můžeme mít větší či menší talent, ale bez úsilí to nejde. Karty nepřinášejí kouzlo, ale spíš poznání vlastního nitra. Poskytují nám chvíli pro to, abychom si v klidu sedli a zamysleli se nad směrem, kterým se pustíme. Mohou pomoci, ale situaci za nás nevyřeší. Přísloví „Modli se k bohu, ale sám plav k břehu“ i tady platí beze zbytku. 

 

Každý může poznat svou budoucnost…
Autor: archiv