Brali se v roce 1955, loni měli diamantovou svatbu. Naďa o tom ale už bohužel nevěděla. Alzheimerova choroba ji připravila o všechny krásné vzpomínky. „Poznali jsme se v mém prvním angažmá v Mostě,“ prozradil v rozhovoru pro Blesk před časem Brabec. Naďa zpívala v nedaleké operetě v Teplicích. Před svatbou spolu rok chodili. O dva roky starší operní pěvkyně své lásce obětovala kariéru, aby Vladimír měl zázemí pro svou práci.

„Starala se obětavě o rodinu a já zase o to, abych tu rodinu uživil. Myslím, že se nám to podařilo. Dobře jsme děti vychovali,“ řekl s uspokojením o synu Pavlovi (59), který je prezidentem Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace, a dceři Heleně (52). Ta je nejen herečka, ale také podnikatelka.

I když herec přiznal nějaké ty hříšky, jeho manželstvím to nikdy neotřáslo. „Každý někde selže, ale bolest zase odbolí a zůstane to, čemu říkáme láska,“ svěřil se Brabec. „Měli jsme se, jak jsme stárli, čím dál raději...,“ vyznal se dojemně Vladimír. Bohužel zasáhla krutá nemoc. Obětavá Naďa se potýkala s Alzheimerovou chorobou. Vladimír měl zase problémy se srdcem a bolely ho nohy. Dcera Helena si oba rodiče nastěhovala k sobě do domu za Prahou, aby o ně mohla pečovat.

Zdravotní stav Nadi Brabcové se ale dál horšil. Letos zjara už bylo jasné, že Helena péči o maminku nemůže zvládnout. Vladimír Brabec se musel od své ženy poprvé odloučit, potřebovala dozor a pomoc 24 hodin denně. V pražské psychiatrické nemocnici ji se synem a dcerou podle možností navštěvoval, v pátek 3. června však dostali smutnou zprávu, že Naďa podlehla mozkové mrtvici...

Fotogalerie
7 fotografií