„Karel pravidelně inhaluje řepík lékařský a kloktá šalvěj! Hodně mu to pomáhá. Poradil mu to lékař Jan Paska, jeho doktor přes hlasivky,“ řekl deníku Aha! zdroj ze zpěvákova okolí. „Pravidelně svůj hlas cvičím. Nechci nic uspěchat, ale vše je na dobré cestě,“ řekl bez bližších podrobností mnohonásobný Slavík.

Náročné chemoterapie totiž známého zpěváka skoro připravily o hlas! Když ukončil šestou a poslední proceduru, mohl jen velmi špatně mluvit a bylo znát, že mu to činí velkou námahu.

Teď už je ale zpěvákovi daleko lépe. „Rekonvalescence ale ještě potrvá,“ upřesnil Karel, který se kvůli náročné léčbě stále zadýchává. I tyto problémy by ale v nejbližší době měly odeznít. Třeba i díky zmiňovaným bylinkám.

Z okolí Karla Gottova přicházejí informace, že jen co se vzpamatuje po nedávné operaci břicha, při které mu lékaři odstranili provizorní zakončení trávicího traktu, hodlá zpěvák odjet do lázní.

Bylinky pomáhají

„Při problémech s hlasivkami se osvědčuje odvar ze šalvěje. Hlasivky je potřeba také hodně zvlhčovat, nejlépe inhalacemi. Naprosto skvělá je inhalace vincentkou. Důležitý je také hlasový klid,“ popsala pracovnice z Bylinkářství Dr. Popova.

Fotogalerie
6 fotografií