Kromě filmových hitů Hajný je lesa pán, Žampiony nadívané, Pramen zdraví z Posázaví nebo Dumky žalky v inscenaci zazní navíc další zlidovělé písničky jako Neopouštěj staré známé pro nové, Dělání, Není nutno nebo Elektrický proud. Všechny skladby budou zpívány živě za doprovodu muzikálového orchestru.

Vedle písní Svěráka a Uhlíře muzikál podle tvůrců nabídne také obří dekoraci o velikosti skutečného hradu. „Scéna je široká pětadvacet metrů a portál je vysoký deset a půl metru, což je na poměry českého divadla nevídaná velikost,“ uvedl scénograf Daniel Dvořák. „V představení máme obří rekvizity, které z běžného herce vytvoří trpaslíka,“ dodal.

V představení účinkuje 68 herců, zpěváků a tanečníků. O muzikál je zájem, bylo prodáno více než 33.000 vstupenek.

V muzikálu se děj bude odehrávat na hradě ve vesničce Brtnice, kde se natáčel film Ať žijí duchové!, a tak místní ochotníci přijdou s nápadem sehrát známou hudební komedii v létě pod širým nebem.

Filmovou pohádkovou komedii Ať žijí duchové! v roce 1977 natočil režisér Oldřich Lipský podle námětu Dalibora Pokorného. Film se natáčel na zřícenině hradu Krakovec a v jeho okolí. V hodnocení na serveru Česko-Slovenské filmové databáze získal nadprůměrných 81 procent.

Fotogalerie
8 fotografií