Tipsport s Chancí připisují stejné šance jako Kubíčkové rodačce z Ústí nad Labem Natálii Kotkové. Pouze Synottip favorizuje Vendulu Neumanovou z jihočeského Velešína s kurzem 3,4:1. Soutěž se koná v sobotu od 20:15 v pražském Obecním domě.

Na vítězství Kubíčkové vsadilo u Fortuny 22 procent sázejících, Neumanové věří 19 procent sázkařů, 15 procent zařadilo na své tikety Adélu Rezkovou z Uherského Hradiště, která má kurz 10:1. „Hodnotit ženskou krásu je věc komplikovaná, nicméně i s tím se musí profesionální bookmaker umět popasovat. Při vypisování kurzů vycházejí z hodnocení odborníků, komentářů veřejnosti, prezentace finalistek v médiích i trendů z posledních let,“ řekl ČTK mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Celkové vklady na letošní Miss se podle něj budou pohybovat v řádu nižších stovek tisíc. „Dříve byl zájem sázkařů vyšší i z toho důvodu, že soutěž v posledních letech co do atraktivity a prestiže poměrně utrpěla. Třeba proto, že se konaly dvě paralelní soutěže nebo že se uděluje mnoho titulů,“ doplnil mluvčí.

Mluvčí Chance Markéta Světlíková upozornila na výjimečnost akce. „Bookmakeři se nemohou řídit tím, čím obvykle. Nejsou zde žádné statistiky či znalosti o kondici sportovce, sehranosti týmu nebo schopnostech trenéra. Ale je vidět, že i letos se sázkaři názorově shodli, mezi tři největší favoritky patří Kubíčková, Kotková a Neumanová,“ uvedla.

Největším překvapením by byl pro bookmakery i sázkaře triumf Michaely Hávové z Prahy, jejíž kurz se pohybuje od 12:1 do 16:1, nebo broumovské rodačky Šárky Zdvořilé s kurzem 12:1 až 15:1.

 

Novou Miss vybere z desítky finalistek porota. Vítězka převezme korunku po úřadující České Miss 2015 Nikol Švantnerové. Vedle České Miss World a České Miss Earth bude veřejnost prostřednictvím internetu volit Českou Miss posluchačů Frekvence 1, Českou Miss tvář, Českou Miss úsměv a Českou Miss bikini.

Obnovená soutěž Miss se v Česku koná čtvrt století. Soutěži Miss ČR, kterou od roku 1989 pořádal Miloslav Zapletal, konkurovala od roku 2005 Česká Miss, kterou pořádala Michaela Maláčová. Zatímco Miss ČR vybírala odborná porota, Českou Miss volili televizní diváci. Obě soutěže byly posléze sloučeny a od roku 2011 existuje pouze Česká Miss. Moderátory letošního finálového večera budou jako loni Libor Bouček a Leoš Mareš.