Oficiální fotografie vznikly v nádherné panenské přírodě Thajska, kde si dívky užívaly zahraniční soustředění. Lukáš Dvořák s týmem soutěže Česká Miss připravil nejen fotografie celých postav, ale i jemné portréty. Na vše dohlížela přísným okem patronka soutěže Iva Kubelková. „Je důležité, aby se dívky naučily pracovat s výrazem i celkovým postojem co nejdříve,“ vysvětluje. Pro beauty kalendář zvolil Lukáš Dvořák snímky celých postav s ostrým kontrastem, který přidal fotografiím dramatický nádech.

Doménou fotografa Lukáše Dvořáka je umění zachytit ženskou krásu především v aktu a černobílé fotografii. Odstíny šedé nechávají vyniknout něžným liniím a tvarům, na druhou stranu barvy leckdy odvádí pozornost od nedokonalostí. Lukáš Dvořák se však této nelehké disciplíny nebojí a nesmrtelnou černobílou fotografii si vybral i pro závěrečné oficiální fotografie krásných dívek.

„Všechny finalistky jsou velice zajímavé, každá je jiná a svůj potenciál umí využít. Snažil jsem se zachytit přirozenou krásu dívek v netradičním prostředí. Černobílá fotografie je poetická a něžná. Jak jinak by měly působit snímky budoucích královen krásy?“ říká fotograf.

Finále soutěže Česká Miss proběhne již 2. dubna v Obecním domě v Praze.

Fotogalerie
11 fotografií