Už nechce být vězněm čtyř domácích stěn, začala se zajímat o kulturu, chodí do divadel a na koncerty. Zásadně ale s doprovodem. „Zprvu jsem si myslela, že budu sama jezdit i venku. Teď už jsem se ale smířila s tím, že to zvládnu jen po bytě. Abych pravdu řekla, bála bych se vyjet z bytu sama,“ vysvětluje herečka.

Ven ji musí vzít vždycky někdo z rodiny, na páteční pohřeb rudého europoslance volba padla na syna Jaroslava. „O maminku se střídáme. Brácha, se kterým žije, já a sestra Bára,“ říká hereččina dcera Klára, která je šťastná, že kromě procházek má její maminka chuť dělat výlety i za kulturou.

„Sama si řekne, co by ráda viděla nebo slyšela. V prosinci jsme byli v Divadle pod Palmovkou, teď touží po Rudolfinu a nejraději by prý na Beethovena,“ pokračuje Klára. Hanušová je jinak doma prý už naprosto soběstačná.

Dopraví se, kam potřebuje, a obstará se i u plotny. Se zájmem dokonce sleduje dění kolem, dívá se na zprávy a čte pravidelně noviny. Z kamarádů ji často navštěvuje i Jiří Lábus (66), se kterým se zná přes 30 let a jenž ji proslavil v Kouzelníkovi.

Fotogalerie
5 fotografií