„Ano, rozhodl jsem se odejít do penze! Budu nadále emeritním členem vinohradského divadla. Zatím účinkuji ve všech hrách, které mám na repertoáru. O derniérách ještě není zatím rozhodnuto. Vedeme o tom debatu s panem ředitelem,“ svěřil se deníku Aha! herec Viktor Preiss.

„Chci si odpočinout, více se věnovat rodině, číst knihy, chodit do přírody, cestovat. Těším se na to,“ popsal své plány herec, který v březnu oslaví 69 let. „Neříkám, že si ještě v divadle někdy nezahraju, stejně tak v televizi nebo ve filmu. Vše bude záležet na nabídkách,“ dodal herec.

„Viktor Preiss si po těch mnoha letech odpočinek zaslouží právem. Není vyloučeno, že v budoucnu nepřijme ještě další možnou spolupráci,“ okomentoval situaci ředitel vinohradského divadla Tomáš Töpfer.

V Divadle na Vinohradech se šušká, že za hercův odchod do důchodu mohou zdravotní problémy. A to přímo jeho vlastní – léčil se z těžkého zápalu plic, ale také špatný psychický stav jeho syna Martina, který se v roce 2014 pokusil o sebevraždu. 

Fotogalerie
6 fotografií