Nic jiného než ostrá slova nenašel Michal Horáček po zhlédnutí premiéry Lídy Baarové, na kterou se s manželkou Michaelou Horáčkovou zašel podívat ve vzácné chvilce volna. 

„Poté, co se dialogy opřely o snahu pořád něco očividného vysvětlovat – třeba Fröhlich vysvětluje v polovině třicátých let Baarové, že ‚Goebbels je ministr propagandy a mocný člověk‘ –, přišly na řadu efekty, jimž vévodily animované plameny, promítané přes milostné splynutí nácka s Baarovou. Vrcholem celé té idiocie byla ovšem scéna, kdy je Baarová vyvedena spolu se třemi dalšími nešťastnicemi na vězeňský dvůr k popravě. Už probíhá zkouška šibeničního propadla, když kdosi přiběhne s papírem, na kterém stojí, že Baarová dostala milost.

O nějakém soudu, který by ji k popravě odsoudil, případně o tom, kdo takovou milost udělil a okamžitě ji nechal propustit, ovšem film nic neříká – ačkoli právě tady by vysvětlení zapotřebí bylo,“ čílil se slavný textař. „Soupis všech nesmyslů by byl dlouhý, vlastně přesně tak dlouhý jako scénář. Shrnul bych film Lída Baarová asi takhle: Všechna čest stranou,“ dodal. 

Video
délka: 01:43.15

Michal Horáček se tvrdě pustil do Renče a Soukupa! DAVID TUREK, JAN BRUNCLÍK, JAROSLAV BOUDA

To ovšem nebyla jediná výtka, kterou Horáček k filmu měl. Na paškál si vzal i hudebního skladatele Ondřeje Soukupa. „No to je taky peklo. Příšerné, patetické a současně povrchní. Asi chtěl tou muzikou dohnat to prázdno, ve kterém se ten biják odehrává,“ nešetřil kritikou Michal.

Svým názorem strhl velkou diskuzi a ovlivnil hned několik filmových nadšenců. Od filmu odradil i ty, kteří už měli vstupenky na Lídu Baarovou zakoupené.

Vyjádření Filipa Renče ani Ondřeje Soukupa se nám prozatím nepodařilo sehnat.

Komu se pro změnu nový film líbil? Podívejte se!

Video
délka: 04:17.00

Lída Baarová, kladné reakce Lída Baarová Film

Fotogalerie
28 fotografií