„Filmové triky dokážou být kouzelné,“ okomentoval s lišáckým úsměvem své seriálové řízení Donutil. Ve skutečnosti sice herec za volantem seděl, ale vůz neřídil. Žádný problém s policií mu tak v souvislosti s Doktorem Martinem nehrozí. Divák si navíc ničeho nevšiml.

„Samozřejmě, že bych se dokázal s vozem rozjet, ale neudělám to, protože k tomu nemám oprávnění,“ uvedl pro Aha! herec ztvárňující doktora Elingera. Proč si ale nikdy řidičský průkaz nepořídil?

Prsty v tom mají doktoři. Dříve totiž Donutil trpěl stavy, které připomínaly epileptické záchvaty. Proto mu lékaři řidičák pro všechny případy zakázali. Později vyšlo najevo, že šlo o špatnou diagnózu. Tehdy už si herec papíry udělat mohl, ale nechtěl. Nikdy mu řízení moc nevonělo a po přestěhování z Brna do Prahy se nechuť proměnila doslova v odpor.

„To už mi lékaři povolili, abych si řidičák udělal, jenže já zjistil, že nechci. Řídit v pražském provozu je podle mě šílenost. Navíc nejsem vůbec technický typ,“ prozradil Donutil, který se všude nechává vozit. Může tak prý během jízdy relaxovat, prospat se či telefonovat na všechny strany. A když mu scénář velí, aby se stal řidičem, prostě to zahraje.

Fotogalerie
6 fotografií