Oficiální web Českého slavíka obsahuje seznam všech oceněných v padesátileté historii soutěže, tzv. Zlatou slavičí voliéru. Právě zde je Bartošová díky abecednímu uspořádání hned na prvním místě. V textu, který ji zde představuje, stojí hned na úvodu: „Patří k nejúspěšnějším zpěvačkám 80. a 90. let.“ Autor používá přítomný čas, jako by Iveta stále žila.

U jména pak má navíc zpěvačka pouze datum narození, úmrtí zcela chybí. Nikde ani náznak, že by Bartošová už nebyla mezi námi. Přitom je z deseti zpěvaček, které Zlatého slavíka získaly, jediná zesnulá. Ve voliéře nemá datum smrti 30. 5. 2009 dokonce ani Waldemar Matuška.

Jenže podle pořadatelů Slavíků nejde o omyl. „V Českém slavíku žádný umělec neodchází, je tady pořád s námi. A to je i případ Ivety Bartošové,“ vysvětlil s úsměvem Jaroslav Těšínský, který je šéfem agentury Musica Bohemia, jež úspěšnou anketu pořádá.

„Její písničky znějí dodnes, fanoušci jí dodnes posílají hlasy,“ dodal Těšínský. Inspiroval se snad u fanoušků Elvise, kteří tvrdí, že je slavný Král rock-and-rollu stále naživu a svou smrt jen fingoval?

Iveta Bartošová během života nasbírala hned 11 Slavíků, z niž 3 bronzové, 5 stříbrných, a dokonce 3 zlaté. V roce 2008 se stala také Skokanem roku, a letos dokonce skončila na dvanáctém místě.

Fotogalerie
12 fotografií