Karel Gott se v neděli, tedy den poté, co převzal svého 40. Slavíka, vrátil do nemocnice, aby pokračoval v chemoterapické léčbě. A teď pro německý tisk promluvil o tom, jak vlastně velmi náročnou léčbu, která mu však má zachránit život, snáší.

Mistr podle svých slov trpí bolestmi žaludku a kloubů. Také mu začaly vypadávat vlasy. Zpěvák ale statečně pronesl, že takovými „drobnostmi“ se teď nemůže zaobírat. „Teď ale není čas na to, abych byl marnivý. Jde o můj život,“ říká Gott, který připouští, že měl jednu chvíli nakročeno k cestě na onen svět.

 

Fotogalerie: CESTA KARLA GOTTA ZA 40. SLAVÍKEM A ČEKÁNÍ…
109 fotografií

Kdyby lékaři mou rakovinu odhalili o několik týdnů později, nebyla už by šance na mou záchranu,“ řekl Gott, kterého čeká ještě několik cyklů chemoterapií. Po těch se vždy může na čas vrátit domů na Bertramku. Jak řekl novinářům, tam o něj pečuje hlavně jeho žena Ivana. „Stará se o mě 24 hodin denně. Dodává mi sílu,“ řekl zpěvák. "Před dcerami nechci naříkat, všechno musí fungovat normálně dál," říká Gott, podle kterého se k sobě po jeho návratu domů po první chemoterapii všichni chovali stejně, normálně se bavili a hráli.

Proč Gott poskytl obsáhlý rozhovor právě německému listu, je nasnadě. Právě u našich západních sousedů patří mezi nejoblíbenější zpěváky, má tam miliony fanoušků. Německá média mu přezdívají „zlatý hlas z Prahy“.

Pro úplnost je třeba dodat, že rakovinu mízních uzlin diagnostikovali lékaři Gottovi na začátku listopadu a prakticky okamžitě začala cílená léčba na hematologické klinice pražské Všeobecné fakultní nemocnice. Gott se pak po dlouhé době objevil na veřejnosti během udílení Slavíků, kde už po čtyřicáté jasně triumfoval. Německému listu také Gott řekl, že lékaři mu dávají 90% šanci na přežití a že sám si moc není jistý tím, že by v budoucnu mohl ještě zpívat.

 

Video
délka: 03:23.54

Takhle nemocný Gott děkoval za Slavíka: Už jsem myslel, že mi zbyde jen zlatý bažant! Repro TV Nova

Fotogalerie
18 fotografií