Denisa se snažila najít pomoc u lékařů, ale místo toho se jí dostalo jen odmítání. „Doktoři tvrdili, že mám bolesti ze špatného sezení. Posílali mě na rehabilitace a opichy. Snažila jsem se jim vysvětlit, že to nepomáhá, ale bylo to marné,“ vzpomíná.

Teprve když začala vykašlávat krev, udělala jí lékařka rentgen plic. Když viděla výsledek, zbledla a ihned ji poslala do nemocnice. „Na Bulovce mi řekli, že je to buď rakovina plic, nebo lymfom. Nádor zabíral téměř polovinu plic,“ popisuje.

Biopsie ukázala, že Denisa trpí Non-Hodkingovým lymfomem. Musela okamžitě nastoupit chemoterapii. „Bohužel už mi nemohli zachránit vaječníky. Lékař říkal, že odebrání vajíček trvá měsíc a já měsíc nemám,“ vysvětluje Denisa.

Chemoterapii podstoupila ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a ozařování v protonovém centru. „Zatím to vypadá, že léčba postupuje dobře. Mrzí mě jen to, že jsem kvůli odmítání doktorů nepřišla dřív a ztratila šanci na vlastní děti,“ říká statečná dívka a dodává, že naděje na rodinu se nevzdává. Jednou dítě adoptuje.

„Vím, že tam, kde léčili mě, se teď léčí i Karel Gott. A myslím, že to s ním dopadne dobře. Má obrovskou podporu a já už teď vím, že podpora rodiny a přátel je velmi důležitá,“ myslí si Denisa. Lékaři ji nejdřív zklamali, pro odborníky má ale jen slova chvály. „V nemocnici i v protonovém centru pro mě udělali všechno, co šlo. Díky nim jsem stále tady.“

Fotogalerie
5 fotografií