Chtěla jen oslavit svoje narozeniny. Uspořádala menší oslavu s přáteli, ale když bylo po ní, udělalo se jí strašně špatně. "Píchalo mě na hrudníku. Cítila jsem, že je něco opravdu špatně," uvedla v rozhovoru Aha! Marta Kubišová.

Naštěstí v tu chvíli nebyla doma sama. "Byl se mnou můj kamarád, umělecký ředitel a majitel Divadla Ungelt Milan Hein. Moc mi pomohl. Nevím, co by bylo, kdyby tam nebyl," svěřila se zpěvačka.

Vzápětí byla převezena na koronární jednotku pražské Nemocnice Na Homolce, kde se o ni vzorně postarali, a se Kubišová rychle zotavuje. Infarkt byl však pro zpěvačku šok. "Lékaři mě vždycky ujišťovali, že jestli mám něco opravdu v pořádku, tak je to srdce. No a vidíte, co se může stát," dodala Kubišová.

To, že se jí už daří dobře, dosvědčuje také to, že se s chutí pouští do chlebíčků. Těmi ji zásobuje právě Milan Hein. „Nejhorší má po infarktu za sebou. Z JIPky ji přestěhovali na normální pokoj, takže kritické chvíle má za sebou. Baví se, usmívá a s chutí se pustila i do chlebíčků, které má ráda a které jsem jí přinesl do nemocnice. Jak mi s dávkou černého humoru prozradila, neemigrovala kdysi i kvůli nim, protože prý nikde jinde na světě nejsou tak vynikající jako v Čechách,“ uvedl.

Navíc může být zpěvačka v klidu, protože kvůli infarktu rozhodně nepřijde o práci, kterou v Divadle Ungelt má. „Martička měla naplánovaný nový recitál na leden příštího roku, necháme ji ale nabrat síly, a bude-li později, třeba v březnu, dubnu nebo květnu, není důležité. Nejdůležitější je, aby byla zcela zdravá a ve formě,“ řekl Hein.