„Dneska máme k obědu bezvadnou domácí hovězí polévku s nudlemi, kterou přinesla sestra,“ pochlubila se Blesku Libuška. Bezva ségra Miroslava alias Borůvka z filmu Jak svět přichází o básníky se o starší sestru stará vzorně.

Ví, že domácí strava je nenahraditelný lék, a tak nemocné Popelce vyvařuje a neustále ji chodí navštěvovat a povzbuzovat. „Mám bezvadnou sestru,“ kvituje také Libuška. Naštěstí to k ní má Miroslava coby kamenem dohodil. Obě sestry totiž bydlí ve vilové čtvrti v pražských Záběhlicích a jsou od sebe vzdáleny jen pár ulic.

To, že Libuška má v sestře skutečný poklad, dokazuje i fakt, že Miroslava za ni i převzala na Hradě metál od prezidenta Miloše Zemana (72). Dmula se při tom pýchou. „Udělala jsem to moc ráda a byla jsem tam na sestru moc pyšná,“ přiznala Blesku Miroslava, která po ceremoniálu okamžitě upalovala za Libuškou. Ta slavnostní akt předávání vyznamenání bedlivě sledovala s manželem v televizi.

Robinsonka i Arabela

  • Miroslava Šafránková Drozdová dnes podniká, v minulosti ale byla herečka jako její slavnější sestra.
  • První velkou roli jí dal jako sotva 16leté studentce textilní školy v Brně režisér Karel Kachyňa (†79) ve filmu Robinsonka (1974).
  • Po své nejslavnější roli Borůvky z filmu Jak svět přichází o básníky (1982) žila mnoho let provdaná v zahraničí.
  • Zkraje 90. let se místo Jany Nagyové (56) zhostila hlavní úlohy v pokračování Arabely.

Fotogalerie
17 fotografií