Mistrovi se v úterý odpoledne udělalo natolik nevolno, že musel být okamžitě převezen do pražského IKEMu. Po celou dobu u něho byla manželka Ivana. Ale ta byla natolik rozrušená, že si na jízdu autem netroufla. A Karla do nemocnice nevezla ani záchranka.

„Dispečink mi potvrdil, že v ulici Nad Bertramkou jsme v úterý nezasahovali,“ řekla pro Blesk.cz mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. A ani IKEM žádnou svou vlastní záchrankou nedisponuje.

Před domem ještě stál řidič, který měl Gotta odvézt do Brna na koncert Evy Pilarové, kde měl vystoupit jako host. Ale tomu prý Ivana sdělila, že Karel nikam nejede, protože mu není dobře.

Přes veškeré zmatky se však Karel Gott dostal do péče kardiochirurga Jana Pirka právě včas. Šlo mu život, proto Pirk neotálel s operací, která byla dlouhodobě naplánovaná na konec listopadu, a okamžitě nechal Gotta převézt na sál.

Rodina i nemocnice se obrnila hradbou mlčení. Podle informací Blesk.cz se nyní Gott po miniinvazivním zákroku, při kterém mu byl zaveden katetr s balónkem, jehož nafouknutí rozšířilo chlopeň, zotavuje na jednotce intenzivní péče. Po svém boku má ženu Ivanu a dceru Dominiku.

Video
délka: 00:41.19

Gott po srdeční arytmii: Léčí mě už to, že se o mě lidé bojí! Marek Pátek