Přestože je rodina soudržná, chtěl mít herec v posledních věcech jasno. Byt ve vile v Hradešínské ulici, kde žil dlouhá léta společně s Miroslavem Horníčkem (†84), odkázal Lipský vnuku Matějovi.

„Očekáváme třetího potomka. K Alžbětce a Šimonovi přibude sourozenec. Bratránek bude taky otcem. Jsme oba šťastní, že jsme to dědečkovi ještě stačili říct. Měl radost, že se rodina rozrůstá,“ svěřil Blesku Matěj. Ten dědí i ateliér vybudovaný v suterénu vily. Jako muzikant má pro něj uplatnění.

Půdní byt v Hradešínské připadne hercově dceři Tatjaně (65). Rodině se už před dvěma lety podařilo odkoupit od dědiců po Miroslavu Horníčkovi jejich část půdy, kde si Tatjanin syn Martin vybudoval bydlení. Vedle toho zdědila hercova dcera ještě jeden byt v centru Prahy a »chatu« na Sázavě. „Já i teta s poslední vůlí dědečka souhlasíme,“ ujistil Matěj za oba.

Ještě jsou tu tantiémy za hercovy početné role ve filmech a seriálech. Tady ale jde o to, jak byly nastaveny smlouvy, které Lubomír Lipský podepisoval. Většinou totiž herci berou sumu za natáčecí den a pak se jich žádné reprízné netýká. Případné tantiémy by si opět rozdělili dva hlavní dědicové Tatjana a Matěj.

Byt po Lubomíru Lipském v tomto domě zdědil vnuk Matěj, syn zesnulého Lubomíra (†40). Za pár měsíců očekává narození třetího potomka.

Byt po Lubomíru Lipském zdědil vnuk Matěj, syn zesnulého Lubomíra (†40). Ten za pár měsíců očekává narození třetího potomka. Suterén vily je přebudovaný na ateliér, který připadne rozhodnutím dědečka vnuku Matějovi. Podkroví vily dědí dcera zesnulého Tatjana Jandourková a bydlet tady bude její syn Martin.

Byt po Miroslavu Horníčkovi nabízeli dědicové původně za 15 milionů korun! Po 10 letech slevili na 11 milionů a podle informací Blesku šli letos na jaře ještě níž, aby byt prodali. Přesná cena ale není známá. Celková hodnota celého domu se ale bude pohybovat ve výši desítek milionů!

Fotogalerie
11 fotografií