Byla to rána z čistého nebe. Trpěl dva roky neskutečnými bolestmi. Doktoři nedali Bangovi na výběr. Byl na špičce v akrobacii a freestylu. „Potkala mě ale taková genetická věc, mám to po mamince, říká se tomu deformace kloubních plošek, což spočívá v tom, že se kloub začne křivit, ta jamka se otevře a kloub z ní začne vypadávat. Je to hodně bolestivý, protože tam chybí vazivo,“ svěřil Blesku Radek s tím, že jako jednadvacetiletý mladík se snažil bolest ignorovat.

Video
délka: 01:44.21

Radek Banga Kristýna Léblová, Petr Soukup

Půlroční rehabilitace nepomohla. „Dostal jsem na výběr, buď v tom sportu pokračovat a skončit na vozíčku, nebo přestat,“ vzpomíná smutně Banga s tím, že se kvůli neschopnosti se hýbat začal naplno věnovat hudbě, ve které sklízí nemalé úspěchy. „Bylo to pro mě depresivní období, trošku jsem si i zapil, protože ten sport pro mě byl strašně důležitý,“ přiznal smutně.

I když by se nemocný zpěvák neměl tolik namáhat, tanec prý kloubním ploškám nevadí. „Není náročný na klouby, spíš na svaly, o kterých jsem neměl tušení, že mám. Tanec mi přináší radost,“ řekl Banga, který je ve StarDance se 168 cm nejmenším tanečníkem v historii.

Fotogalerie
10 fotografií