Havlová si mezi návrháři může vybírat, ale letos vsadila na pro ni neznámou herečku a blogerku. „Potkala jsem paní Havlovou na ulici, oslovila jsem ji a navrhla, že bych jí ušila šaty. Ona souhlasila a šaty vynesla na festivalu. Je to pro mě největší pocta, ani ve snu by mě nenapadlo, že si je vezme na takovou příležitost,“ řekla Blesk.cz Lenka Vacvalová, která se nejenom zajímá o módu, ale i hraje v seriálu Soudkyně Barbara.

Video
délka: 01:17.65

Tahle holka ušila šaty Dagmar Havlové! A padly jí dokonale Markéta Reinischova, Petr Soukup

S Dášou je Lenka stále v kontaktu. „Ano, jsme v kontaktu, čas od času si napíšeme. Myslím, že jsme si sedly i lidsky. Moc ji obdivuji a nevylučuji, že pro ni zase něco ušiju. Občas jí ve výběru pomohu, ale ona má svůj vkus, a myslím, že velmi dobrý,“ míní zrzka. I když má Havlová svůj vlastní vkus, nechá se často přesvědčit, aby vynesla model, který jí vůbec nesluší. Před rokem na red carpetu ve Varech vynesla model z tuhé látky a absolutně nepadnoucího střihu. A na kolik vůbec modrá róba přišla?

„Tak to si nechám pro sebe, ale šaty byl dárek pro paní Havlovou. Rozhodně je neplatila. Samozřejmě si je nechala a věřím, že je třeba někde v zahraničí ještě vynese,“ doufá Vacvalová, která nechyběla na módní show své kamarádky Jitky Klett na pražském Unigue Fashion Weeku.

Jitka je velmi talentovaná dáma, ale tady není moc známá, protože většinou šije pro zákaznice z Emirátů a Blízkého východu,“ prozrazuje Lenka.

Fotogalerie
12 fotografií