Byl jsem překvapený, jak mě takto někdo dokázal vykreslit, jak to celé uchopil. Protože všechno, co jsem do té doby točil, byla backstageové videa. A najednou někdo prošel celý můj život a já se vyjadřoval ke každé epizodě, takže jsem byl mile překvapený,“ komentoval v rádiu Evropa 2 Rytmus, občanským jménem Patrik Vrbovský, svůj aktuální filmový počin, který se připravoval osm let. Projekt byl připraven tak, že se vždy natočila část, ke které pak režisér přidal jeho odpověď jako konfrontaci k tomu, co se na plátně událo a co o něm řekli jiní.

Sám přiznává, že jeho nejhorším životním obdobím byl čas nevyrovnanosti v osmnácti letech, kdy se dozvěděl o svém původu, který mu matka zatajila. „To bylo asi nejtěžší, ale neměnil bych to. Protože jinak bych dnes nebyl tím, čím jsem. Říká se, co tě nezabije, to tě posílí, takže jsem připravený na to, že v životě ještě přijdou těžké chvíle. Řekl bych to takhle, šťastný je ten, kdo dokáže vyřešit každý problém, protože každý problém má řešení. Nezáleží na situaci, ale na tom, jak ji uchopíme. Končím až ve chvíli, kdy budu mrtvý. Do té doby jsem tady, abych věci řešil.“

Za posledních dvacet let ušel Rytmus obrovský kus cesty. Stal se úspěšným a respektovaným muzikantem, skvělým partnerem a v budoucnosti se vidí být také otcem. „Muzikanti to mají trochu jinak, tedy aspoň já. Nemám pocit, že mi je dvacet. Jde o to, že teď se na to cítím. Řeším to, ale nejsem pod tlakem ve smyslu a teď do toho honem pojďme. Je ale pravda, že letos se to téma skloňuje pořád častěji. Jen se mě na to, jestli chci mít děcko, zeptalo už asi milion lidí,. A mně už na to ani nebaví odpovídat. Takže: Chci. Ale uvidíme, jak to bůh zařídí.“

Co jsme o Rytmusovi nevěděli a překvapilo nás:

-          Aktuálně poslouchá muziku balkánských cikánů, ale třeba i arabskou hudbu. Líbí se mu, jak jsou skladby poskládané, jak se zpívají, protože jsou úplně jiné. Moc ho fascinuje, kolik je tam emocí a srdce.

-          Narodil se na Moravě a do pěti let mluvil česky, pak jsem se odstěhoval na Slovensko, ale často se vracel k dědovi na prázdniny. Česky by prý ještě uměl, ale necítil by se být sám sebou.

-          Je fanouškem svojí partnerky Dary. Líbí se mu spíše  R´n´b skladby, které jsou o emocích, kde cítí, že do nich dala sebe. A texty, které jsou z jejího života. Přesně ví, co tím mínila a co řešila.

-          Jeho tetování určovaly pocity a aktuální rozpoložení. Už dlouho si nenechal udělat žádné nové, ale nevylučuje, že změní názor a nechá se třeba potetovat celý

-          Jako herec už se objevil například ve filmu Smrtonosná past, spolupracuje s americkou produkcí a tak je otevřená i jeho herecká kariéra.

Podívejte se na skvělé vystoupení Rytmuse společně s moderátorem rádia Evropa 2 Jindrou Eklem!