S muzikantem Lukášem Boho do toho praštili hodně rychle. Jitka Válková otěhotněla po pěti měsících vztahu. A jak se zdá, s tím pravým, protože vedle bubeníka, kterého si nedávno vzala za muže, jenom kvete a je vidět, že je šťastná.

Teď Jitka na sociální síť umístila fotku s kočkou na břiše. A řadu lidí hned napadne: nemůže chytit toxoplazmózu? Říká se, že kočky jsou pro těhotné ženy velmi nebezpečné, protože je mohou nakazit zrádnou toxoplazmózou, což je parazitární onemocnění člověka a zvířat, které způsobuje prvok Toxoplasma gondii. Infekce probíhá u většiny lidí bez klinických příznaků nebo jen s mírnými příznaky. Infekce je však nebezpečná pro plody matek v prvním a druhém trimestru těhotenství.

Krásná modelka ale ví, že to je pouhý mýtus, byť hodně rozšířený. Nakazit se je totiž možné konzumací potravin kontaminovaných trusem nakažených koček, pouhým pohlazením ale určitě ne. A tak nic nebrání tomu, aby se se svojí kočičkou pomazlila. „Miminko se hned uklidnilo... Julinka mě dokáže často vytočit, ale tohle je mnohem víc... živí tvorové jsou pro nás důležití... mějme k nim úctu, ať už je to kočička, kravička nebo cokoliv jiného,“ napsala Jitka Boho k fotce. 

 

Fotogalerie
9 fotografií