Talentovanou herečku Dagmar Veškrnovou objevil režisér Juraj Herz. Veškrnová měla za sebou zkušenosti z divadla a různých televizních pořadů, ale první velká role přišla v roce 1974 v Herzově filmu Holky z porcelánu.

O rok později ji stejný režisér obsadil do své detektivky Holka na zabití, v níž Veškrnová excelovala. Herz měl s Dášou další plány, jenže její nečekaná zpráva mu udělala čáru přes rozpočet.

Veškrnová mu totiž oznámila, že je těhotná. Naštěstí se film Holka na zabití natáčel v létě, Dáša porodila dceru Ninu těsně po premiéře filmu v dubnu 1976. Těhotenství jí nejen zarazilo hvězdný a rychlý nástup herecké kariéry, ale také jí přineslo komplikace v divadle.

„Samozřejmě že mi bylo rozmlouváno, aby tak mladá herečka na počátku slibné kariéry měla dítě. Dokonce mi tehdejší ředitel Divadla Jiřího Wolkera, kde jsem byla v angažmá, řekl, že mě vyhodí,“ zavzpomínala bývalá první dáma republiky Havlová. Naštěstí tehdy znala svá práva a věděla, že ji ředitel v těhotenství vyhodit nemůže.

„Hrála jsem, dokud mi to stav dovolil. Skončila jsem čtrnáct dní před porodem,“ svěřila se Dáša, která se později s otcem své dcery, režisérem Radvítem Novákem, rozvedla. Peněz tak neměla nazbyt, a aby dceru uživila, musela se pořádně ohánět.

Fotogalerie
8 fotografií