2. červen 2020
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara

Po stopách Chalupářů: Jak se Praha změnila za 40 let? Kabelka teď stojí i 200 tisíc! Romeo z autobusu by koukal...

/
 • Většina míst, kde se v Praze natáčel šestý díl seriálu Chalupáři, je minulostí. Jak se po 40 letech lokace změnily?
  27. července 2015 ● 17:38

  V Automatu by si představitel Makovce Josef Hlinomaz (†63) smažený sýr už nedal. V Luxusu už neprodávají předražené kalhotky a Aničku, Gabrielu Vránovou (75), by neměli kde zkrášlit. Většina míst, kde se v Praze natáčel šestý díl seriálu Chalupáři, je minulostí. Ale přesto se po čtyřiceti letech najdou výjimky. V hospodě U Fleků si dodnes pamatují, jak Vránová tancovala na stolech, u kterých se dodnes popíjí.

 • 1.

  Hospoda U Fleků: Tady se zastavil čas

  Na místě, kde Gabriela Vránová jako Anča Čiháková tancovala na stolech a Jiří Sovák (†79) v roli Evžena Humla popíjel společně s ostatními herci, se zastavil čas.

  Na natáčení seriálu se zde vzpomíná. „Stoly jsou ještě z doby, kdy se na nich v seriálu tancovalo,“ prozradil Blesku pamětník.

  U Fleků v Chalupářích (1975)

   

  U Fleků ve skutečnosti v roce 2015

 • 2.

  Obchod s módou Femina: Čechoslováky vystřídali Američané

  Zásadními architektonickými změnami neprošla ani ulice Železná, kde Anička Čiháková začala pořízením šatů svou velkou proměnu. Kdyby měla štěstí, koupila by tu něco podobného i dnes. Obchod Femina je už ale minulostí, teď se tu prodává americké oblečení.

   

  Obchod s módou Femina v Chalupářích (1975)

  Obchod s módou Femina už tu není. Stejné místo ve skutečnosti v roce 2015

 • 3.

  Letenské sady: Romantika jako kdysi

  Místo, odkud se Vránová, Sovák a Josef Kemr (†72) kochali pohledem na Vltavu a Karlův most, se příliš nezměnilo. Jen střech je vidět víc a zábradlí je špinavé a zašlé.

  Letenské sady v Chalupářích (1975)

  Letenské sady ve skutečnosti v roce 2015

 • 4.

  Kadeřnický salon: Nezůstal na kameni kámen

  Po velkém patrovém kadeřnictví, kde z Anči Čihákové udělali sexy kočku, se slehla zem. Pasáž Černá růže, kde se nacházelo, prošla totální rekonstrukcí. Dnes je na místě nákupní centrum.

  Kadeřnický salon v Chalupářích (1975)

  Pasáž Černá růže, kde se nacházelo kadeřnictví, prošla totální rekonstrukcí. Dnes je na místě nákupní centrum.

   

 • 5.

  Panelák paní Míly: Fasáda se vybarvila

  Panelový dům na Pankráci stále stojí. Dočkal se sice nového kabátu, ale vchod, kam Vladimír Menšík (†58) jako Tonda Čihák doprovázel paní Mílu v podobě Aleny Vránové (82), stále stojí.

  Panelák paní Míly v Chalupářích (1975)

   

  Seriálový panelák paní Míly ve skutečnosti v roce 2015

 • 6.

  Automat v Lucerně: Tady už se posadíte...

  Oblíbený bufet na stojáka, kde se obyvatelé Třešňové setkali na oběd, je už minulostí, stejně tak jako poháry s kompotovanými jahodami a šlehačkou.

  Automat v Lucerně v Chalupářích (1975)

  Automat v Lucerně ve skutečnosti v roce 2015

 • 7.

  Obchod Luxus: Připravte si zlatou kreditku

  Troje malé kalhotky v úzké trubičce za 60 Kčs už v obchodě v Pařížské neprodávají. Luxusní zboží tu ale zůstalo. I dnes patří butik Hermès k nejexkluzivnějším v Praze a nabízí zde nejdražší kabelky na světě.

   

  Obchod Luxus v Chalupářích (1975)

  Obchod Luxus se proměnil v Hermès.

 • 8.

  Křižovatka u Muzea: Tramvaje jsou fuč

  Stanice metra Muzeum funguje i dnes. Při přebíhání ulice nad Václavským náměstím by měl Vladimír Menšík větší problém. Tramvaj nahradila osobní auta, křižovatku rozdělil ostrůvek a provoz je desetkrát větší.

  Křižovatka u Muzea v Chalupářích (1975)

  Křižovatka u Muzea ve skutečnosti v roce 2015

 • 9.

  Kniha Chalupáři k 40. výročí!

  Blesk slaví 40. výročí Chalupářů unikátní knížkou s exkluzivním celovečerním dokumentem o seriálu na DVD zdarma! Knížka i film jsou plné nových informací, nikdy nepublikovaných fotografií a unikátních rozhovorů s herci a tvůrci, případně jejich nejbližšími pozůstalými. Už teď v každém novinovém stánku!

  Objednávejte i prostřednictvím SMS! Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru: CHALUPARI mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ Příklad: CHALUPARI Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

  Cena každé přijaté SMS je 69 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CZECH NEWS CENTER, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cncenter.cz, www.platmobilem.cz

  Chalupáři - pouták

  Fotogalerie
  19 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 4

jardavozembouch: to je cena za basu?

(27. 07. 2015 21:00)

ruudazvostravy:  Jó lydički,svjet uš nejní tak jak bejval a f Práglu to je tuplem.Akonrát ty kchůrvi na štaflech vostali,páč to je komodyta,kerá nepodlejhá zubu času.

(27. 07. 2015 19:22)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy