Poslední rozloučení s Otou Petřinou se konalo v motolském krematoriu. Pohřeb trval pouhých dvacet minut a sešlo se na něm zhruba čtyřicet lidí. Mezi smutečními hosty byli i bratři Neckářovi. Právě pro Václava Ota Petřina tvořil skladby.

Byl to velmi dojemný a důstojný odchod fenomenálního kytaristy,“ řekl Blesk.cz jeden z účastníků pohřbu, který se odehrál bez jakýchkoli zbytečných slov. Kromě tří písní, které zněly smuteční síní, panovalo ticho.

Jako první hrála skladba Planetárium ze stejnojmenného alba, které Petřina složil speciálně pro Neckáře. První dvě písně ze záznamu zpíval Václav Neckář, poslední už byla jen instrumentální. Asi není třeba dodávat, že všechny tři skladby byly v kytarovém podání Petřiny.

Václav Neckář se nezmohl ani na slovo. Smrt vynikajícího kytaristy a kamaráda ho velmi zasáhla. „Špatně chodil. Při obřadu pak jen seděl a při druhé písničce si hlavu sklonil skoro až na zem. Bylo vidět, že ho to vzalo,“ řekl nám další ze smutečních hostů.

S Petřinou se pochopitelně loučila i zdrcená manželka Hana se synem Otou Petřinou. Toho přišli podpořit členové kapely Chinaski, v níž působí jako bubeník. Na rakvi s ostatky Petřiny byla položena jeho fotografie s pověstnou kytarou a v tílku.

Kytarista náhle zemřel v sobotu. Petřina skládal hudbu převážně pro Neckáře, ale také pro Petru Janů a hrál i v doprovodném orchestru skupiny Golden Kids s Martou Kubišovou, Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem.

V roce 2010 vstoupil do Beatové síně slávy. Nezapomenutelná byla také jeho vizáž. Léta nosil dlouhé vlnité vlasy a na sobě měl vždy bílé, šedivé nebo černé tílko.

Fotogalerie
11 fotografií