Josef Vondráček působil v Československé televizi a později České televizi už od roku 1959 a jeho doménou bylo zejména dětské vysílání. Provázel tedy dětstvím hned několik generací. Kromě toho stál za veleúspěšným pořadem Možná přijde i kouzelník, režíroval také slavnou scénku Felixe Holzmanna a Ivy Janžurové s názvem Včera, dnes a zítra, která byla před dvěma lety v divácké anketě vyhlášena nejlepší televizní scénkou.

Na pohřeb vystudovaného právníka, který ale nakonec našel kouzlo a smysl života v úplně jiném oboru, přišla celá řada hereckých es. V první řadě usedla například Dáda Patrasová, která Vondráčkovi v podstatě vděčí za veleúspěšnou postavičku své žížaly Julie. „Byl to výborný kamarád,“ řekla Blesku zdrcená herečka.

Také Jiřina Bohdalová se přišla naposledy poklonit svému kamarádovi, a dokonce pronesla smuteční řeč. Mluvil také loutkoherec Jaroslav Vidlář, který se podílel mimo jiné na Studiu kamarád nebo třeba Krkonošských pohádkách.

Video
délka: 00:43.07
Video se připravuje ...

Pohřeb režiséra Josefa Vondráčka Ladislav Křivan, Daniela Pilařová

Přišla také Pavlína Filipovská, jejíž pořady Vondráček režíroval, nebo Ladislav Gerendáš, který vystupoval v Malém televizním kabaretu, který Vondráček tvořil společně s Petrem Obdržálkem. Ten přišel v doprovodu Saskie Burešové. A mezi smutečními hosty byla i další slavná jména – třeba Rudolf Hrušínský mladší nebo kameraman Jiří Lebeda. Nechyběl ani Jiří Lábus, tedy Jů ze Studia kamarád.

Celkově si v horkém počasí a době konání karlovarského filmového festivalu našlo čas úctyhodných dvě stě lidí, kteří se velkému režisérovi, na jehož dílech jste velmi pravděpodobně vyrostli i vy, přišli do Strašnic poklonit.