Domenico Martucci se rozhodl podpořit týrané ženy a uspořádat demonstraci. Akce se ale nesetkala s podporou veřejnosti tak, jak očekával. Přišlo totiž jen pár lidí. Mezi nimi i samozvaný ochránce Zdeněk Macura, který pro týrané ženy dokonce postavil azylovou chaloupku z palet.

Úspěšnějším projektem italského hraběte bylo podpoření výstavby školy v Africe. Tam Martucci osobně odjel a měsíc přikládal ruku k dílu. Přátelé, s radostí vás informuji, že hlavní důvod a úkol, proč jsem přijel do Afriky, je úspěšně splněn. Škola je postavena a děti už mají dokonce i židle,“ svěřil se. Dokonce proběhl i zápis dětí do nové školy a začala se rýsovat příležitost postavit v Africe další školu.

Naopak plány Zdeňka Macury zkrachovaly. Na začátku dubna odcestoval do Londýna za vidinou práce, která by mu pomohla financovat azylové chaloupky. „Nechal jsem si vyhledat všechny pracovní agentury v okolí, je jich v okolí asi deset, a nyní je budu postupně navštěvovat, jestli by pro mě neměli nějakou práci,“ uvedl Macura. Pracovní agentury mu však nepomohly. Jediným jeho úspěchem byla pomoc anglické bezdomovkyni, které sehnal střechu nad hlavou. To mu ale postavení nové azylové chaloupky nezaplatí.

Za pár týdnů se tedy tento samozvaný zachránce vrátil domů. Tento neúspěch ho však na dlouho nezastavil. Hned za pár dní se začal opět angažovat v kauze Ivety Bartošové. A je otázka času, kdy si najde další „oběť“, které bude chtít pomoct. Snad už to nebude takový propadák.

Fotogalerie
9 fotografií