Venkovské sídlo na Okoři má i s rozlehlými pozemky podle znalců v současné době hodnotu nejméně 40 000 000 korun. Další obrovský majetek se ale skrývá za zdmi statku.

„Petr celý život sbíral starožitnosti,“ prozradil Blesku režisér Karel Smyczek (65). Často skladatele potkával například ve Slaném, odkud pochází. Obcházel starožitníky a vetešníky a skoro vždycky odcházel s nějakým úlovkem. Dům byl cennými předměty v hodnotě desítek milionů úplně napěchovaný! Hapka sbíral všechno možné, kříži počínaje a různými kuchyňskými předměty konče. Měl spoustu cenných kusů nábytku, obrazy, perské koberce, hudební nástroje, auta i motorky...

„Rodinná rada rozhodla, že se ty nejlepší věci prodají v aukci. Věří, že nabídky při ní vysoko překročí vyvolávací ceny,“ prozradil Blesku starousedlík z Okoře. Podle něj nevládnou mezi dědici právě idylické sourozenecké vztahy. „Měli tady v baráku u Hapky nějakou válečnou poradu. Sjeli se tam a jeho exmanželku, herečku Zoru Ullu Keslerovou, která žije v Itálii, odtamtud vyhodili. Seděla pak v hospodě,“ prozradil náš zdroj z obce.

Dalším předmětem dědictví jsou desítky milionů z tantiém. Hity Petra Hapky se hrají pořád stejně jako filmy, k nimž napsal originální filmovou muziku. Jen od doby, co zemřel, vydělal tak potomkům statisíce. Rozdělit se o vše musí rovným dílem. Stejně jako o částku na skladatelově účtě, která měla mít minimálně šest nul.

Zesnulý skladatel odpočívá pod provizorním dřevěným křížem. Žádný honosný náhrobek s jeho jménem ve zlatě, jak by si zasloužil.

Skladatel zemřel loni 25. listopadu a pohřeb měl 4. prosince. Ve stejný den ho uložili, jak stanovil dopředu, do hrobu v Noutonicích nedaleko jeho milované Okoře. Na náhrobek si ale autor desítek oblíbených hitů musí ještě počkat. „Čerstvě vykopaný hrob musí sedat nejméně půl roku, než se může opatřit náhrobní deskou. Raději i déle,“ vysvětlil textař a přítel zesnulého Michal Horáček (62).

Fotogalerie
9 fotografií