Vzhledem k psychickému stavu jeho bývalé partnerky Ivety Bartošové, která byla závislá na alkoholu a prášcích, se Ladislav Štaidl rozhodl vzít si do péče jejich tehdy čtrnáctiletého syna Artura. Bojoval o něj dlouho, ale stálo to za to. 

"Hrdý nejsem na nic, protože jsem za uplynulé roky nic významného neudělal – snad jenom to, že jsem s doktorem Josefem Lžičařem nevzdal boj o syna Artura, ze kterého nakonec vyrostl duševně i fyzicky zdravý a normální kluk," řekl ČTK Ladislav Štaidl.

Artura získal do péče v říjnu 2011. Bartošová byla v tu dobu zamilovaná do italského hraběte Domenica Martucciho. Spolu natočili duet, vypadalo to, že se vrátí na scénu. V červnu 2011 však Bartošová zřejmě pod vlivem léků a alkoholu vystoupila s Martuccim na Staroměstkém náměstí. Slova se jí pletla, sotva stála na nohou. Pak poskytla Blesk.cz šílený rozhovor, kterému je jen těžko uvěřit.

Video
délka: 03:49.64

Iveta Bartošová se potácí a odpovídá nesmysly na otázky reportérky Jan Jedlička

O pár dnů později odjela Iveta s hrabětem do Itálie na jeho "zámek". Na fotkách vypadala, že je opravdu po dlouhé době šťastná. Pak vzali do Itálie i Artura. Při návratu měli ale na dálnici bouračku, když to zezadu napasovali do kamionu, který jel před nimi. Artur utrpěl lehčí zranění.

Bartošová utrpěla nehodou obrovský šok, uzavřela se do sebe a začal haprovat i její vztah s Martuccim. Týden po nehodě u Ivety zasahovala záchranka, která ji odvezla do nemocnice pod Petřínem. Policie sice pokus o sebevraždu nepotvrdila, ale pro Štaidla to byla poslední kapka. Artur musí ke mně, zavelel. A tak se taky stalo.

Bartošovou v srpnu 2011 odvážela záchranka
Bartošovou v srpnu 2011 odvážela záchranka
Autor: Marek Pátek

Péče o syna Artura, který po sebevraždě Bartošové zůstal polovičním sirotkem, je nejspíš to jediné, co ho v poslední době těší. Štaidl tak zároveň vysvětlil, proč neuspořádal stejně velkolepou narozeninovou párty, jakou si pamatují jeho přátelé z jeho šedesátin.

"Rozhodl jsem se, že ty, které mám rád a vím o nich, že oni mají rádi mě, pozvu na večeři do dobré restaurace, kde v klidu pojíme a pokecáme, a možná i podlehneme příjemném stesku po minulém, co nás naplňovalo, bavilo a hnalo dopředu až tam, kde jsme dnes," svěřil se Štaidl.

Autor přibližně 200 písní a hudby k mnoha seriálům a filmům neuvažuje o návratu do tuzemského showbyznysu. Vedle Gotta přitom jeho hity zpívali například Helena Vondráčková, Jiří Korn a Dalibor Janda. "Uvažoval jsem už o lecjaké hlouposti, ale tahle mě ani nenapadla. Mám vzácnou vlastnost, která není vždy dobrá: když s něčím nebo s někým skončím, je to navždycky," vysvětlil na závěr, proč se stáhl do ústraní. 

Fotogalerie
9 fotografií