Jaroslava Stránská se proslavila jako nešťastně zamilovaná kadeřnice Jitka, jejíž srdce tluče pro hezouna Rudolfa Hrušínského v Diskopříběhu. Po natáčení druhého dílu si tehdy už vdaná Jaroslava prožila ty nejhorší chvíle života. „Měla jsem holčičku, ale ta mi zemřela, když jí bylo půl roku,“ svěřila se herečka s tím, že dcerka zemřela na syndrom náhlého úmrtí kojence.

Další dítě už pak neměla. „Pak jsem se ještě snažila otěhotnět, ale bohužel to nevyšlo,“ vysvětluje Stránská, která se nyní každou neděli objevuje coby policistka Lucie Krásenská v seriálu Policie Modrava.

Smrtí dcery ale její životní tragédie neskončily. „Během roku mi pomřela celá rodina. Je to období, na které opravdu nerada vzpomínám,“ řekla Jaroslava. Ani v manželství se svým prvním mužem nenašla štěstí. „To, že jsem se vdala, považuji za moji největší blbost,“ přiznává herečka, která se vdávala v devatenácti letech z mladické nerozvážnosti.

Diskopříběh a Policii Modravu od sebe dělí téměř 20 let a Jaroslava Stránská za tu dobu prošla neskutečnou proměnou. Zatímco v Diskopříběhu byla oplácaná potřeštěná holka s podivnou trvalou na hlavě, dnes je z ní šmrcovní blondýna s postavičkou, o které si tedy mohla nechat jenom zdát.

Dnes už sedmnáct let žije spokojeně s partnerem. Společně vychovávají jeho dceru, kterou Jaroslava poznala v jejích osmi letech. „Jsme kamarádky,“ pyšnila se v pořadu TV Nova Na baru s tím, že ji partner dokonce požádal o ruku.

Fotogalerie
7 fotografií