Hruška se totiž bude muset řídit konkurenční doložkou! „Měl ji v obou smlouvách! Jak v zaměstnanecké, tak v té na knihu s recepty. Teď prostě pod hlavičkou – levné a chutné recepty Ládi Hrušky – nikde vařit nějaký čas nemůže,“ řekl Nedělnímu Blesku zdroj z Novy.

Gurmánský experimentátor samozřejmě může pracovat v jiné televizi (na Primu, kde začínal, se těžko vrátí, pro Českou televizi není moc veřejnoprávní, v úvahu tedy z velkých televizí přichází jen TV Barrandov), ale na levné recepty zkrátka musí zapomenout. Jako reportér nebo moderátor samozřejmě u konkurence nebo v rozhlasu pracovat může.

Kdo na Hruškovo místo?

„Recepty, které diváci viděli v rubrice Levně a chutně, nepatří Láďovi Hruškovi. Reportáže jsou výhradně ve vlastnictví TV Nova,“ řekla Nedělnímu Blesku mluvčí televize Anna Suchá. A zdůraznila: „Nápad a koncept rubriky Levně a chutně vzešel ze zpravodajství TV Nova, Láďa Hruška působil v roli redaktora, ve které se řídil instrukcemi vedení zpravodajství,“ dodala mluvčí s tím, že rubrika bude pokračovat. „Jméno nového moderátora oznámíme v pravý čas,“ uzavřela Suchá. Bude to opět někdo z redaktorů zpráv?

Hruška ke svému odchodu promluvil. „Rozhodl jsem se k tomu po nelehké a zralé úvaze a nejsou v tom žádné jiné důvody než osobní. Nikam ale jako nepřítel neutíkám!“ řekl serveru Super.cz s tím, že si chce teď hlavně odpočinout a za nějaký čas zase pracovat. Proč by ne, je z něj díky prodeji kuchařky milionář, tak teď chvíli pracovat opravdu nemusí.

Co bude s druhou kuchařkou?

S Hruškovou výpovědí se mění plány na vydání druhého dílu kuchařky s levnými recepty. „Je varianta, že se tak stane, ale bez Láďova jména. Anebo recepty nevyjdou vůbec!“ řekl nám zdroj z televize. Některé informace tvrdí, že právě jednání o pokračování kuchařky stálo za Láďovým rozhodnutím v televizi skončit. Smlouva na druhý díl prý měla být pro jeho osobu nevýhodná.

A protože ji nepodepsal, jeho tvář a jméno už pokračování neponese. „Druhou knihu receptů k rubrice Levně a chutně právě dokončujeme. Diváci se na ni brzy mohou těšit,“ tvrdí mluvčí Novy Anna Suchá. Teď je otázka, jak by se Nova zachovala v případě, pokud by se také Hruška například rozhodl vydat knihu sám za sebe na vlastní náklady...

Fotogalerie
7 fotografií