„Coming out mého syna obrátil můj svět naruby, změnil pohled na LGBT problematiku i můj vztah k církvi a Bohu. Ráda bych pomohla gayům a lesbám a jejich rodinám se sebepřijetím, proto jsem se také do projektu zapojila," řekla Svatava ke své nové poradenské roli.

Novou poradnu S barvou ven spouští Prague Pride v úterý 17. února a kromě Svatavy Havlíčkové si mohou mladí gayové a lesby napsat o radu taky dalším lidem s podobnými zkušenostmi. Tedy nejen samotným homosexuálům, ale i jejich rodinám, kamarádům...

Ester Janečková se svou sestrou a maminkou Filipa Svatavou v průvodu Prague Pride 2014.
Ester Janečková se svou sestrou a maminkou Filipa Svatavou v průvodu Prague Pride 2014.
Autor: Foto Blesk - Ladislav Křivan, Petr Novotný

„Kromě zabezpečené komunikace s mentory má poradna také veřejnou část s články o různých LGBT tématech psaných srozumitelnou formou a s přímou zkušeností autora. Stokrát kopírované a často zastaralé texty psychologů u nás nenajdete,“ řekla portálu Boyler.cz Kamila Fröhlichová, koordinátorka projektu S barvou ven.

„Myslím, že je nejdůležitější možnost žít v pravdě podle své přirozenosti. Okolí by si mělo zvyknout, že tuto orientaci má hodně lidí,“ dodala Svatava, která se už přes rok vyrovnává se smrtí Filipa.

Video
délka: 05:11.31

Sestra Ester Janečkové, máma Filipa (†14): Moje bolest pomáhá jiným! Blesk TV