Červín, po němž policie vyhlásila pátrání v lednu letošního roku, utekl na exotický ostrov Koh Samui už loni v září. „Opustila mě přítelkyně a odjela zpět do Česka, v tamních končinách jsem zůstal zcela sám a bez prostředků,“ píše Blesku už z káznice v Praze na Pankráci.

V dopise, na jehož obálce stojí: Zaslat na náklady věznice, odsouzený bez prostředků. Zkrachovalý milionář v něm mj. upřesňuje, že jej nedopadli čeští lovci lebek, ale Interpolu se přihlásil sám.

„Udělal jsem mnoho chyb, ale domnívám se, že není nikdy pozdě se ke všemu postavit čelem a začít dělat správné věci,“ tvrdí Červín.

Nechtěl práskat

S českou policií si tak vyjednal schůzku na letišti v Koh Samui, na kterou se dostavil. Byli u toho ale i thajští policisté. „Podmínkou k mému propuštění bylo poskytnutí informací o dalších hledaných krajanech. V tomto ohledu jsem nemohl vyhovět, tak mě thajský soud odsoudil za překročení doby pobytu a já byl nucen pobýt několik dní v thajském kriminále,“ píše dál.

„Místní vězení bych nepřál ani největšímu nepříteli,“ dodal Červín, který je prý připraven odpykat si osmiletý trest vězení.

„Zaslat na náklady věznice, odsouzený bez prostředků“
Autor: archiv Blesku
Thajské vězení bych nepřál ani největšímu nepříteli.
Autor: archiv Blesku

Fotogalerie
9 fotografií