Před patnácti lety se celé Česko i Slovensko ocitlo na nohou, když republikami oběhla informace, že hudebník Jožo Ráž bojuje o život. Přestože řada jeho fanoušků by nejraději řidiče, který muzikanta srazil, ukamenovala, policisté ho okamžitě po incidentu pustili.

Bohužel, odbočoval jsem doleva, což nebylo dovolené. V dálce jsem viděl stát motorku na semaforech. Nemyslel jsem si, že může být tak rychlá,“ prozradil pro slovenský deník Nový Čas Falk, kterého vypátrali ve Stuttgartu. Ten před patnácti lety srazil Ráže, který mu přelétl přes kapotu a skončil na zemi. Přestože Falk viděl, že řidič motorky se nehýbe, neposkytnul mu první pomoc.

Byl jsem v úplném šoku. Pomáhalo mu hodně lidí. Dali mu dolů přilbu a až potom jsem si uvědomil, že se po nehodě nemá dávat dolů, aby se nezpůsobila další zranění. Pamatuju si, jak helma ležela na cestě,“ ospravedlňuje svůj čin Falk. Poté, co ho policisté vyslechli, byl propuštěn. V ten moment zvedl tzv. kotvy a zmizel v Rakousku.

Za hranice mě vzali kolegové. Říkali, že to bude pro mě lepší. Souhlasil jsem. Po incidentu se báli o můj život. Nikdy v životě jsem nebyl v takovém šoku,“ promluvil o útěku ze Slovenska řidič. Soud ohledně své viny Falk sledoval už z bezpečné vzdálenosti z Německa, kam odjel. Tehdy zaplatil pokutu ve výši 62 000 korun, což byl jeden jeho měsíční plat. Do Bratislavy, kde se nehoda stala, se už nikdy nevrátil.

Jožo Ráž v osudný den dokončoval s Vašo Patejdlem (60) hudbu k filmu Fontána pro Zuzanu 3, včetně největšího hitu „Voda, čo ma drží nad vodou“. Na světelné křižovatce u bratislavského supermarketu mu Falk nedal přednost. Zpěvák se tehdy probral z kómatu po dvou měsících a zcela nad očekávání lékařů se zotavil a to i přesto, že se musel znova učit chodit.

Fotogalerie
7 fotografií