Červený koberec před nedělní premiérou Fantoma Opery byl opět nabitý hvězdami. Některé přítomné dámy tento večer pojaly opravdu slavnostně a podle toho také vypadal jejich outfit.
Mezi nejvíce okouzlující patřila Ivana Gottová (38), která doprovázela svého manžela Karla Gotta (75). Ivana se vyhnula pompézní večerní róbě a naopak si vyšla v jednoduché dlouhé černé sukni a topu, který překryla kožešinou okolo ramen. V jednoduchosti je holt síla.
Dáma v růžovém aneb Tereza Mátlová (39) vyrazila v atraktivních šatech nahoře protkanými kamínky a volánkovou sukní. Zpěvačka se sladila se svou dcerou Emilly Ann, která byla okouzlující malou růžovou kopií své maminky. Rafinované eleganci dostála manželka Stanislava Grosse Šárka (44), která dorazila v doprovodu svých dvou dcer. Její bílé šaty s dramatickým štrasovým zdobením upoutaly na první pohled a skvěle podtrhly její ženské křivky.
Artur Štaidl na premiéře Fantoma opery! Podívejte, jaký je z něj švihák! Kristýna Léblová, David Turek, Ondřej rybár
Proti noblese a šmrncu stály podivné kreace, které všem přítomným vyrazily dech. Smutně se tak dívalo na přítomné pány, kteří absolutně nepochopili, že na premiéru se chodí ve smokingu a nikoli v otrhaném tričku, hadích botách a ošoupaných džínách. Jednoduchou školou oblékání by si měl projít třeba doprovod Gabriely Partyšové nebo Vednuly Svobodové. Ostatně i tyto dvě zmíněné dámy zřejmě šly svým protějškům příkladem...
Slovo vkus rovněž nepatří do slovníku některých dam, které si zřejmě odběhly od plotny a nepochopily slova na pozvánce. Velice „originální“ šaty měla herečka Kateřina Hrachovcová (40), která zjevně v módě stále tápe. Milovnice zvířat vypadala jako Křeček v noční košili po dědovi, jinak se její dlouhý stříbrný „plášť“, který doplnila o lacině vyhlížející kotníčkové boty, nazvat ani nedá.
Libuše Šmuclerová: Za Fantoma Opery v Čechách jsem šťastná! Kristýna Léblová, David Turek, Ondřej Rybár
Na červeném koberci svým výběrem šatů neoslovila ani herečka Eva Čížkovská (48), která se ukázala v podivném oděvu s dlouhou průsvitnou sukní, který nelichotil ani jejímu poprsí, a už vůbec ne jejímu pasu.
Kdo však nejvíce přestřelil a zřejmě si spletl slavnostní premiéru s nákupem v supermarketu, byla moderátorka Gabriela Partyšová (36). Ta zvolila laciné šaty končící podivnou koženou sukní. A jako bonus se moderátorce na prsou blýskal nápis The End. Tak tohle byl opravdu The End jakéhokoliv dobrého vkusu!
Honzu Neckáře z premiéry Fantoma opery odvezla záchranka! David Turek, Lukáš Červený
6 základních pojmů předepsaného dress code (typu společenského oděvu), které můžete najít na pozvánce:
Black tie – Od pánů se vyžaduje smoking (nikoli oblek s kravatou), u dam se očekávají dlouhé večerní společenské šaty.
White tie – Tento výraz na pozvánce naznačuje, že se jedná o velmi formální událost, kde se honosným společenským šatům nevyhnete. Pro pány to znamená obléct frak s bílou košilí, vestou a bílým motýlkem, pro dámy je večerní róba samozřejmostí.
Formal – Tento pojem může být odlehčenější verzí Black tie. Pánové mohou zvolit smoking pouze s černou košilí bez kravaty, dámy si mohou obléct koktejlky, dlouhé večerní šaty či elegantní večerní kostýmek.
Creative black tie – Dává prostor k uplatnění své osobnosti, ale také žhavých módních trendů ve večerním oblečení. Proto jsou-li v módě např. luxusní dlouhé úplety, nebudete vypadat nepatřičně v kvalitním a elegantním svetříku s dlouhou sukní. Pro pány je opět vhodný smoking, klasickou bílou košili ale můžete nahradit černou bez motýlku.
Cocktail – Pro dámy jsou vhodné elegantní krátké šaty z vytříbeného materiálu a elegantně zvolené doplňky v podobě lodiček na vysokém podpatku a malé kabelky. Pro pány oblek s košilí a kravatou.
Dressy casual – Tento pojem se překládá jako nedbalá elegance. V praxi to znamená zajímavé šaty nebo kostýmek s rafinovanými detaily, jako je krajkový top nebo lesklé halenky. Můžete sáhnout také po saténu nebo sametu.