I když se Kaiser objevil na premiéře v Lucerně se zanedbanýma nohama v sandálech, umaštěnými vlasy a bekovkou na hlavě, nic z toho neupoutalo pozornost tak, jako fakt, že si vedl za ruku Magorovu ženu Dášu Vokatou. Celý večer se od ní nehl a o půlnoci si spolu střihli hudební vystoupení.

Naprosto opilý Kaiser, který do sebe u baru lámal jedno pivo za druhým a prokládal to červeným vínem, s cigárem v puse zahrál na housle a jeho nová nápadnice Vokatá ho doprovázela na kytaru. Na kytaru zahrál nakonec i Kaiser a řezal do ní tak,  div mu nepraskly struny. Svým vystoupením nabudili ostatní herce, včetně Táni Vilhelmové, která začala dokonce tančit. I na kozáčka došlo.

Divoký večírek už notně opilému Kaiserovi však nestačil. Patnáct minut po třetí hodině ranní vyběhl z Lucerny do nejbližší večerky a nakoupil ještě nějaký ten drink. O deset minut později už nastupoval i se svou vyvolenou Vokatou do přistaveného vozu, který je nejspíš odvezl na další tah.

Jak je vidět, jeho dlouholetá milenka Blanka Wernischová mu ten večer vůbec nechyběla. Proč ho ale na premiéru pohádky nedoprovodila ona, zůstává otázkou. Buď odjela bez Kaisera na dovolenou nabrat síly, nebo si milenci dali sbohem a Kaiser se znovu cítí volný jako pták…

Oldřich Kaiser začal pít poté, co s Martinem Dejdarem museli zavřít kavárnu. Tenkrát se opil tak, že pouliční lampou rozbil výlohu kavárny. Pak následoval rozvod s Naďou Konvalinkovou, vyhazov z Vinohradského divadla. Kaiser přestal své pití ovládat. Celkem se byl čtyřikrát léčit ze závislosti, ovšem pokaždé neúspěšně. Po pár měsících, co vyjde z léčebny, se znovu opije namol.

Fotogalerie
25 fotografií