Maminku bývalé první dámy trápilo zdraví, v loňském roce pobývala jak v brněnské nemocnici, tak i v léčebně dlouhodobě nemocných na Vysočině. „Někdy do konce roku mi volávala, jestli je v domě všechno v pořádku, jestli se k ní někdo nevloupal. A pak se najednou odmlčela. Třeba zase zavolá...,“ řekla Blesku s nadějí v hlase sousedka Renata Prokopová. To, že paní Markéta není mezi živými už od 30. prosince, se dozvěděla až od redaktora Blesku.

„Nějak jsem to tušila, ale i tak je mi z toho smutno... Nikdo sem nedal parte, ani nám nic neřekl. To je opravdu hnusné chování,“ posteskla si žena, kterou velmi zasáhlo, že se s maminkou Havlové nemohla rozloučit a říct jí naposledy sbohem. „Byla to skvělá ženská. Moje dcera k ní chodila jako malá na návštěvy a její manžel jí učil hrát na klavír,“ popsala paní Prokopová, jak blízko ke své sousedce z nejmilejších měla.

Většinu svého života prožila Markéta Veškrnová v brněnských Židenicích ve Skopalíkově ulici. Udržovala hezké sousedské vztahy. „Paní Veškrnová byla moc hodná paní, každý ji tu měl rád. I přesto, že když sem přijel pan prezident Havel s její dcerou Dášou, tak to tady vždycky okupovala ochranka...,“ řekla Blesku paní Škaroubková „To, co paní Havlová předvedla teď, je opravdu ostuda a její maminka ani lidi kolem ní si to nezasloužili,“ uzavřela Škaroubková s tím, že už má novou sousedku. Sedm měsíců po smrti maminky Havlové už její byt obývá někdo jiný.

Video
délka: 01:34.93

Maminka Havlové neměla ani parte! David Turek, David Malík