Svatba v romantickém Letohrádku Kinských v pražských Petřínských sadech byla přísně tajná. „Vnímali jsme ji jen jako naši diskrétní a čistě rodinnou záležitost. Jako oslavu naší lásky a pevného vztahu navždy. A tak jsme si ji také užili, byla to nádhera,“ svěřila se Blesku Jílková.

A novomanžel Michal Voráček ji s úsměvem doplnil: „Rozhodli jsme se po dvanácti letech letech zpestřit si zbytek života manželstvím. S Míšou nikdy nevíte, co vás čeká!“

„Tak dlouhý novomanželský polibek jsme ještě nikdy neviděli. Trval snad pět minut,“ šuškali si mezi sebou zaměstnanci letohrádku: „Mezi těmi dvěma musí být asi fakt velká láska!“

Dvoje šaty a závoj až na zem

Vidět bývalou »Kotelnici« Jílkovou ve sněhově bílých šatech, to je vzácnost! Michaela se k nim nechala přemluvit módní návrhářkou Alicí Abraham. „Alice dělá pohádkové svatební šaty, jenže já jí připravila těžký oříšek. Chtěli jsme s dcerou Maruškou úplně stejné šaty, což vzhledem k věkovému rozdílu není jednoduché, aby se ani jedna necítila jako blázen,“ svěřuje Míša. Navíc, šaty neměly být jen svatební. Holky si je chtějí užívat i po svatbě.

„Pak jsem si přála, aby byly hlavně pohodlné a já se cítila volná,“ doplnila Jílková, která původně nechtěla ani závoj. „Vždyť už na to nemám věk. Alice ale protestovala. Když jsem prý nevěsta, tak si to mám užít. Nejdřív mě přesvědčila ke krátkému závojíčku a nakonec mi donesla závoj až na zem. A já uznala, že je to romantika, která ke svatbě patří,“ vysvětlila Michaela.

Svatební menu

Jelikož si Maruška přála třípatrový dort s figurkami ženicha a nevěsty, jak to zná z filmů, byl i oběd pojat zcela tradičně. Předkrm, hovězí vývar s knedlíčky, svíčková, řízky a dort.