Náhlá smrt milované maminky Richarda Müllera doslova zdrtila. „Měl jsem s ní velmi blízký vztah. Přesto že se to přes její vysoký věk dalo čekat, šokovalo mě to,“ svěřil se zpěvák serveru Topky.sk. Ve středu se s ní naposledy v bratislavském krematoriu rozloučil. Loučení však nesl nesmírně těžce.

Byl to uzavřený obřad, kterého se zúčastnilo asi třicet nejbližších příbuzných a přátel. Nechyběla zpěvákova partnerka a matka jeho syna Markuse (2) Vanda Wolfová, která mu jistě byla oporou, ale zpěvák ani tak nápor žalu nezvládl. Mezi smutečními hosty byla také Soňa Müllerová a jejich společné děti Ema a Filip.

Obr v slzách

Vokální skupina Fragile vyprovodila zpěvákovu matku písní Somewhere Over The Rainbow. Když píseň zněla síní, Müllerovi se v očích objevily slzy. Nedokázaly je skrýt ani černé brýle, kterými se celou dobu maskoval. Pak se ozvaly Richardovy vlastní písně – Smutná píseň a skladba Mama. „Tak povedz, kto ťa odprevadí aspoň na onen svet,“ zněla poslední slova písně, během které rakev se zesnulou Richardovou maminkou po asi půlhodinovém obřadu zmizela z očí pozůstalých.

Zpěvák okamžitě po obřadu zadním východem opustil síň. Nezvládl to ale sám a musela ho vyprovodit a podepřít ochranka, která mu pomohla nastoupit do auta. „Richard je na tom velmi zle. Venku kondolence přijímat nebude,“ oznámil pozůstalým jeho osobní strážce. Müller odjel úplně sám. Nevzal s sebou ani partnerku Vandu. Zřejmě chtěl být se svým žalem a vzpomínkami na matku sám…