Jsme u toho, když Prima začíná natáčet svůj nový letní seriál. Počasí televiznímu štábu přeje, nebe je bez mráčku, Noid (alias Milánek, trenér z fitka) celý v bílém, senzačně vypadající Jana Švandová (neboli Anita Sušerová, bohatá podnikatelka) taky. Místní zámek je v obležení, svatebčané, auta ozdobená myrtou a několik lidí pobíhá kolem.

Televizní štáb je v pohotovosti. Vašek Noid Bárta má ale trému, v dalším záběru ho totiž čeká svatební tanec. „No, přiznám se, že mi to tango moc nejde, ale Janička je skvělá,“ konstatuje upřímně. Hned vedle novomanželský pár bedlivě sleduje taneční mistr ze StarDance Lukáš Bartuněk. Detaily své práce ještě kontroluje na monitoru u režiséra, a jakmile se dotočí záběr, má jen drobné opravy. „Trošku víc to držení těla, Vašku, a nebojte se toho, je to super!“ povzbuzuje oba. Nakonec Vašek své svatební zápolení dá.

Pantofle, nebo lodičky?

Seriál se odehrává ve svatebním salonu, jemuž velí Alice Bendová (Lola) s Petrou Hřebíčkovou (Olga). Zatím jen tiše sedí a čekají, až na ně přijde řada. Na nohou mají místo lodiček gumové pantofle. „To je nejpohodlnější obuv,“ říká Petra a Alice dodává s úsměvem: „Jen se pak nesmíme zapomenout přezout!“ Je to lehká narážka na Janu Švandovou, která pod svatebními šaty to své gumové modré obutí zapomněla. A to se točilo už naostro! Ovšem Jananikdy neztratí svůj glanc a nepohne ani brvou, nakonec si ale nechá donést boty na podpatku a natáčení pokračuje. „Myslíte, že je to dobré?“ otočí se s otázkou na kostymérku. Odpoví jí ale celá fi lmařská parta najednou: „Vypadáte nádherně!“ To můžu jen potvrdit, v šestašedesáti vypadá luxusně!

Vyladěný elegán

Filip Blažek hraje svatebního fotografa a kameramana Romea a oblečen je skoro jako dokonalý ženich. „Takhle mě barevně vyladily kostymérky a musím říct, že je to super,“ ukazuje na své zelené boty. „Jen trochu teplo,“ postěžuje si. JakmileFilip záběr dotočí, sundává sako a skrývá se ve stínu. Fotoaparát mu z rukou bere kolegyně Petra Hřebíčková a spontánně pořizuje snímky ze zákulisí natáčení. Na můj dotaz, zda to je jen atrapa, nebo přístroj opravdu fotí, se otočila na našeho fotografa Jana Tůmu a cvakla si ho. „Fotí!“

Svatby v Benátkách

Seriál se odehrává v Benátkách nad Jizerou, jeho hlavní postavou je Olga Drozdová, majitelka svatebního salonu. Relativně úspěšná podnikatelka, které se bohužel nedaří v osobním životě. Organizuje svatby druhým, ale na svou vlastní zatím marně čeká. Společníky v podnikání jí jsou Lola a Romeo, kteří sledují prolínající se osudy obyvatel malého města. Prima začne seriál vysílat v neděli 29. června.